Szukaj

Woda kokosowa w żywieniu dzieci

Podziel się
Komentarze0

Otóż powodów jest kilka, ale najistotniejszym wydaje się obecność w wodzie kwasu laurynowego  (nasycony kwas tłuszczowy w wodzie występuje naturalnie, ale występuje również  w mleku matki). Związek ten przez organizm ludzki przekształcany jest w monolauryn, który ma silne właściwości antywirusowe, antybakteryjne i antypierwotniakowe, dzięki czemu wydatnie wspomaga układ immunologiczny.


Co powoduje że woda kokosowa jest doskonałym napojem dla dzieci ?


W odróżnieniu od antybiotyków, niszczących wszystkie drobnoustroje bez wyboru, monolauryn oszczędza florę naturalną florę bakteryjną występującą w organizmie. Kwas laurynowy działa niszcząco na drobnoustroje pokryte otoczką lipidową: do nich zalicza się między innymi wirus HIV, cytomegalowirus, wirus opryszczki, przeziębienia, a także bakteria Helicobacter pylori, przyczyniająca się do powstawania wrzodów i nowotworów układu pokarmowego.


Skład: 99% naturalna woda kokosowa, max. 1% witamina C


Dostępna w ofercie Vivalife woda kokosowa ma, jako jedyna w Polsce i na świecie, prestiżowy certyfikat BIO. W czerwcu br. woda kokosowa otrzymała także certyfikat VVEGE, który potwierdza, że podczas procesu butelkowania woda zachowuje wszelkie właściwości produktu pochodzenia ekologicznego, a jego jakość jest stale kontrolowana.

Woda dostępna jest w trzech wersjach smakowych: naturalna, bananowa z cytryną oraz ananasowa z acerolą. Na rynku można ją kupić w kartoniku 500 ml – 9,50 zł oraz butelce szklanej 200 ml w cenie 6,90 zł.

Komentarze do: Woda kokosowa w żywieniu dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz