Szukaj

Uczniowie z Ontario mniej agresywni?

Podziel się
Komentarze0

Badania przeprowadzone przez naukowców z Centre for Addiction and Mental Health (CAMH) nad uczniami w klasach 7-12 w Ontario pokazują, że zdrowie psychiczne i fizyczne u większości uczniów jest dobre, jednak niektóre negatywne tendencje, zwłaszcza wśród dziewcząt, budzą poważny niepokój.2011 Ontario Student Drug Use and Health Survey (OSDUHS) Mental Health i Well-Being Report to raport opublikowany ostatnio i pokazujący główne tendencje w zachowaniach ryzykownych u uczniów w Ontario.

Strach i myśli samobójcze

Liczba uczniów zgłaszających lęk od 1999 roku sięga około 34%.

,,Wielu z tych uczniów wyraża niepokój, smutek, depresję, zaburzenia społeczne, stały stres” – mówi dr Robert Mann - ,,Jeżeli chodzi o uczennice, wskaźnik w tym roku wzrósł do 43%. Co więcej, doniesienia dziewcząt o stresie są nieproporcjonalnie większe w stosunku do odczuć chłopców, u których wskaźnik ten wynosi 24%.”

Badania wykazują, że 14% dziewcząt miało myśli samobójcze, a próby samobójcze dziewczęta podejmowały dwukrotnie częściej niż chłopcy (4% i 2% odpowiednio).

Znęcanie się i zachowania aspołeczne

Znęcanie się również przynosi obawy – 29% uczniów przyznało, że było ofiarami przemocy w szkole. Jeden z pięciu uczniów przyznaje się do znęcania się w sieci – nowego zjawiska, badanego od 2011 roku.


Pozytywną informacją jest zmniejszenia się u chłopców ilości przypadków zastraszania i agresji w szkole.

Dziewczyny zgłaszają dwa razy więcej przypadków zastraszania w sieci – 28% w porównaniu do 15%.

Także większy odsetek dziewcząt zgłasza bycie ofiarą znęcania się w szkole – 31% w porównaniu do 26% u chłopców.


,,Wzrastający wskaźnik zastraszania u dziewcząt jest niepokojący” – mówi dr. David Wolfe, dyrektor CAMH's Centre for Prevention Science - ,,Prześladowanie może mieć trwałe konsekwencje dla zdrowia psychicznego i może wpływać na poczucie własnej wartości i utrudnia zdolność w zawieraniu nowych relacji.”

Ogólnie, uczniowie zgłaszają spadek antyspołecznych zachowań, w tym aktów wandalizmu, kradzieży, napaści i noszenia broni, w przeciągu dwóch dekad.

Czas na telewizję, zdrowie fizyczne i hazard

Jeden na 10 uczniów spędza co najmniej 7 godzin dziennie przed telewizorem lub komputerem, a tylko jeden z pięciu poświęca zalecaną ilość czasu na aktywność fizyczną.

26% uczniów w Ontario jest otyłych lub ma nadwagę, na którą chłopcy są bardziej narażeni (30%) niż dziewczyny (21%).

Urazy spowodowane wypadkami drogowymi są najczęstszą przyczyną śmierci wśród młodych ludzi. Ponad 28% uczniów przyznaje się, że nie zapina pasów bezpieczeństwa, a 42% respondentów jest leczona z powodu kontuzji co najmniej raz w przeciągu roku.

38% uczniów twierdzi, że granie hazardowe na pieniądze jest tym samym co niewinna gra w karty bądź kupowanie losów.

23% uczniów ogółem (w tym 37% mężczyzn) mówi, że gra codziennie w gry wideo, a u 12% odnotowuje się utratę kontroli, wycofanie i zakłócenia w życiu rodzinnym i szkolnym.

,,Musimy zwracać uwagę na to, ile czasu nasze dzieci spędzają przed telewizorem, online lub grając” – radzi dr Bruce Ballon, szef CAMH's Adolescent Clinical and Educational Services (A.C.E.S.) – ,,Często widzimy, że takie dzieci odcinają się od innych. Jest to problem zdrowia psychicznego, który nie został zdiagnozowany.”

Komentarze do: Uczniowie z Ontario mniej agresywni?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz