Szukaj

Raport CDC stwierdza zbyt wysoką konsumpcje sodu wśród dzieci

Podziel się
Komentarze0

Ponad 90% amerykańskich dzieci w wieku 6-18 lat, jada zbyt wysokie ilości sodu niż są zalecane. To powoduje, że ryzyko rozwoju nadciśnienia tętniczego i chorób serca w późniejszym okresie życia wzrasta. Raport przeprowadzony zostały przez CDC.

Badanie zawiera najnowsze dane określające konsumpcję sodu u dzieci w wieku szkolnym oraz informacje o źródłach sodu. Wykorzystując dane z CDC 2009-2010 z National Health and Nurition Examination Survey, badacze ustalili, że około 43% sodu spożywanego przez dzieci, pochodzi z 10 najpopularniejszych posiłków, czyli kolejno: pizzy, chleba i bułek, wędliny, przekąsek, kanapek, serów, pasztetów drobiowe, makaronów, dań mieszanych, dań meksykańskich i zup.

Dzieci w wieku od 6 do 18 lat jadają średnio 3,300 mg sodu w ciągu dnia. W 2010 roku, wytyczne odnośnie spożycia sodu dla Amerykanów wynosiły mniej niż 2,300mg dziennie. Większość ilości sodu, konsumowana jest z produktów żywieniowych, które pochodzą głównie ze sklepów spożywczych, bo aż z 65%, następne na liście są fast foody, które szacuje się na 13% i 9% żywności pochodzi ze szkoły.

Aby zmniejszyć ilość sodu spożywaną przez dzieci, naukowcy zachęcają nauczycieli oraz opiekunów do podejmowania kroków, które mają na celu zapewnienie dzieciom diety niskosodowej. Na przykład, rodzice mogą ustalić zdrowe nawyki żywieniowe poprzez zapewnienie im zdrowych i bogatych w witaminy przekąsek, czyli owoce oraz warzywa, które nie zawierają sodu.

Szkoły i okręgi szkolne mogą realizować politykę zakupu żywności, która posiada ograniczone ilości sodu w żywności oraz umieścić alternatywne posiłki w sklepikach szkolnych i stołówkach. Mogą również starać się spełniać wytyczne Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, co oznacza, że produkty te będą również pochodzenia ekologicznego.

Opracował: Damian Nowaczek

Komentarze do: Raport CDC stwierdza zbyt wysoką konsumpcje sodu wśród dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz