Szukaj

Przedszkole - w jakim wieku?

Odpowiedz w wątku
Reki
Reki 02-12-2015 18:01

w jakim wieku dziecko najlepiej posłać do przedszkola?

trolek73
trolek73 06-04-2016 16:13

Trudno odpowiedzieć na to pytanie i chyba nie ma jednoznacznej odpowiedzi. U każdego dziecka wygląda to inaczej. To w jakim wieku posłać dziecko do przedszkola zależy po części od nas i naszego przygotowania go do tego. Najważniejsze jest chyba nie wyręczanie dzieciaków, bo nie uczą się w ogóle samodzielności. Ja wysłałem swojego synka jak miał 4 lata.

Reki
Reki 02-05-2016 13:44

4 lata w sumie wydaje się takim standardowym wiekiem, w którym posyła się dziecko do przedszkola. Mój Michałek ma 3 lata dopiero i cały czas się zastanawiam nad tym przedszkolem, bo dzieci znajomych strasznie zaczęły chorować, odkąd chodzą do przedszkola :/ a później reszta się zaraża i wszyscy są chorzy. Trudno pogodzić wychowywanie małego dziecka z chodzeniem do pracy, ale z drugiej strony trochę o tym czytałam i podobno dziecko, jak przebywa w domu, to nawet szybciej się rozwija i uczy niż w przedszkolu, bo rodzic potrafi mu poświęcić więcej uwagi niż pani przedszkolanka, która ma pod opieką powiedzmy 15 dzieci. Dlatego zastanawiam się bardziej, czy to kwestia w jakim wieku posłać dziecko do przedszkola, czy może tego, czy przedszkole to w ogóle dobry pomysł? Ja wiem, że na Zachodzie jest trend, żeby posyłać dzieci do przedszkola czy żłobka już jak są niemowlakami, ale dla mnie to już jest chore...

memek
memek 18-05-2016 15:30

Też się zastanawiałam w jakim wieku wysłać mojego Jasia do przedszkola. Ciężko jest przekazać wychowane dziecka komuś innemu. Dlatego postanowiłam, że 4 lata to odpowiedni wiek. Chyba bardziej ja byłam przerażona, faktem rozstania się z moim synkiem na prawie cały dzień, niż On. Jaś, wszedł do przedszkola, zobaczył dzieci pomachał mi, odwrócił się na pięcie i pobiegł do zabawy.... Byłam totalnie zszokowana! Mój zuch! Zastanawiałam się też w jakim wieku inne mamy wysyłają dzieci do przedszkola. Poczytałam w różnych miejscach i faktycznie większość decyduje się przedszkole dla dziecka już w wieku 4 lat. Wiem, że to była dobra decyzja, bo mój Szkrab świetnie się rozwija i super odnajduje w przedszkolnym środowisku :)

olsenka
olsenka 23-05-2016 14:23

Moja córeczka w tym roku skończy 4 latka. Zastanawiam się czy jest już gotowa na przedszkole. Ola jest bardzo do mnie przywiązana i bardzo wstydliwa. Nie wiem czy przedszkole w wieku 4 lat to odpowiedni moment. Jestem teraz w drugiej ciąży więc i tak spędzam czas w domu. Zastanawiam się, czy nie przesunąć decyzji o przedszkolu jak już będzie trochę starsza. Sama nie wiem.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Gdy dziecko idzie do przedszkola"