Szukaj

Poziom ołowiu we krwi u dzieci w okresie przedszkolnym odpowiedzialny za problemy wychowawcze

Podziel się
Komentarze0

Powszechnie wiadomym jest, że ołów obecny we krwi dzieci obniża ich IQ, jednak wciąż posiadamy niewystarczającą ilość informacji o tym, jaki ma wpływ na ich zdrowie emocjonalne i zachowanie. Dzisiejsze badania wykazują, że problemy w wychowaniu dziecka lub jego emocjonalności wynikają ze zbyt dużego poziomu ołowiu we krwi.

Badanie opublikowane w czasopiśmie JAMA Pediatrics, dr Jianghong Liu ze Szkoły Pielęgniarstwa na Uniwersytecie w Pensylwanii wykazało, że istnieją powiązania pomiędzy poziomem ołowiu we krwi, a stanami emocjonalnymi 1300 chińskich przedszkolaków, takich jak niepokój, depresja bądź agresywne zachowanie.

Według dr Liu małe dzieci są szczególnie narażone na toksyczne działanie ołowiu, gdyż ma on wpływ na ich rozwijające się mózg i nerwy.

Ołów występuje w środowisku naturalnym, ale człowiek naraża się na jego działanie poprzez wydobywanie, spalanie paliw kopalnych i ich produkcję. W Stanach Zjednoczonych kontakt z ołowiem odbywa się najczęściej przez farby, masy uszczelniające, lutowanie rur, głównie ze starszych budynków. W Chinach, ołów dostaje się do ludzi z zanieczyszczonego powietrza.

Naukowcy odkryli, że stężenie ołowiu we krwi u dzieci w Chinach wzrasta już w wieku przedszkolnym, w przeciwieństwie do tych w Stanach Zjednoczonych, gdzie wzrost obserwuje się wieku 2-3 lat po czym znów obniża się.

Komentarze do: Poziom ołowiu we krwi u dzieci w okresie przedszkolnym odpowiedzialny za problemy wychowawcze

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz