Szukaj

Pomóż chronić dziecięce uśmiechy!

Podziel się
Komentarze0

Polska jest jednym z krajów o najwyższym poziomie próchnicy wśród dzieci w Europie. Stan higieny jamy ustnej polskich dzieci jest bardzo zły i pogarsza się z wiekiem. Próchnicę ma 40% dzieci w wieku do 6 lat i aż 80% dzieci w wieku do 12 lat.


Wynika to przede wszystkim z braku wiedzy na temat prawidłowej higieny jamy ustnej wśród najmłodszych. Aby zmienić te statystyki firma Wrigley, producent marki Orbit®, rusza z programem edukacyjnym „Chroń Dziecięce Uśmiechy”.

Program edukacyjny „Chroń Dziecięce Uśmiechy” kierowany jest do szkół podstawowych w wybranych województwach na terenie Polski, w których odnotowuje się wysoki odsetek dzieci z próchnicą. W ramach programu będą prowadzone bezpłatne przeglądy dentystyczne u dzieci w wieku 6-12 lat w regionach, w których dzieci najbardziej potrzebują takiego wsparcia. Specjaliści stomatolodzy zawitają do szkół podstawowych w województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, świętokrzyskim i opolskim. Dodatkowo, dzięki współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem, w wybranych szkołach podstawowych na terenie całej Polsce zostaną przeprowadzone lekcje edukacyjne, podczas których dzieci dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby.

- Jak pokazują dane Ministerstwa Zdrowia stan uzębienia Polskich dzieci w wieku 6-12 lat jest zatrważający. Dlatego profilaktyka próchnicy jest tak ważna i powinna rozpoczynać się najwcześniej jak to tylko możliwe. Program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” będzie budował wśród uczniów, ich rodziców i nauczycieli świadomość, jak ważna jest pielęgnacja zębów oraz jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej już od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że program realnie wpłynie na zmniejszenie liczby dzieci z próchnicą – informuje prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, partner programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”.


- Mamy nadzieję, że nasz program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” zaprocentuje większą dbałością o prawidłową higienę jamy ustnej wśród dzieci. Chcemy pokazać jak ważne są regularne wizyty u dentysty i higienistki, codzienne mycie zębów rano i wieczorem oraz żucie bezcukrowej gumy do żucia Orbit®, jeśli jesteśmy poza domem i nie możemy skorzystać ze szczoteczki i pasty do zębów – mówi Jarosław Kutelski, Dyrektor Działu ds. Korporacyjnych Polska, Węgry i Kraje Bałtyckie w firmie Wrigley Poland.

Z kolei dr Jerzy Zaborowski, Dyrektor Generalny Polskiego Czerwonego Krzyża, dodaje: „Cieszy nas, że Polski Czerwony Krzyż może realizować program „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. Tym bardziej, że w wielu szkołach nie ma już higienistek czy dentystów, którzy regularnie edukowaliby dzieci, jak dbać o zdrowe zęby. Dlatego program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” wspierają Kluby Wiewiórka PCK, które będą przekazywać dzieciom wiedzę w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.”

Program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” rusza w szkołach z pierwszym dzwonkiem 1 września 2013 r., ale już dziś każdy, kto kupi bezcukrowe gumy do żucia Orbit® w okresie od 1 czerwca do 31 lipca 2013 r., przyłączy się do akcji. 1% ze sprzedaży gum Orbit® w tym okresie zostanie przeznaczony na realizację programu3.

- Dzięki naszej akcji każdy, kto kupi gumę do żucia Orbit® w czerwcu lub lipcu, będzie wspierał realizacją naszego  programu w szkołach i pomoże dzieciom chronić ich uśmiechy – serdecznie do tego zachęcamy – dodaje Jarosław Kutelski.

Od 1 czerwca program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” wspiera kampania reklamowa w telewizji oraz Internecie. Organizatorem programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” jest Wrigley Poland. Partnerem programu jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Podmiotami wspierającymi program są: Polski Czerwony Krzyż i sieć klinik dentystycznych Dent-a-Medical.

Więcej informacji na www.mojorbit.pl

Komentarze do: Pomóż chronić dziecięce uśmiechy!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz