Szukaj

Nowe wytyczne dotyczące leczenia zachowań agresywnych u dzieci

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z Mayo Clinic we współpracy z innymi instytutami badawczymi zajmującymi się zdrowiem psychicznym młodzieży, przedstawili nowe wytyczne dla specjalistów ds. zdrowia psychicznego, zajmujących się problemem agresywnych zachowań u dzieci. Nowe wytyczne mają na celu poprawę diagnostyki oraz zwiększenie skuteczności stosowanego leczenia.Najnowsze wytyczne opracowane przez 60 specjalistów zostały opublikowane w internetowym czasopiśmie Pediatrics.

Mają one na celu poprawę diagnostyki zachowań agresywnych oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Większość tego typu zaburzeń jest tłumiona za pomocą leków przeciwpsychotycznych i stabilizujących nastrój. Naukowcy alarmują jednak, że skala problemu jest zbyt duża, bowiem znaczna część dzieci dotkniętych zaburzeniami zachowań może być leczona w inny sposób, niż tymi grupami leków. Dlatego też badacze namawiają, by agresywne zachowania były dokładniej diagnozowane, gdyż ich przyczyny mogą mieć różne podłoże, które trzeba zbadać.


Nowe wytyczne obejmują przede wszystkim zawężenie współpracy pomiędzy lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistami, a także współpracę z rodzinami chorych oraz ich edukowanie. W dokumencie znalazł się też zapis na temat podejmowania sprawdzonych terapii psychologicznych, jak również o ograniczeniu podawania leków przeciwpsychotycznych i stabilizujących nastrój.

Komentarze do: Nowe wytyczne dotyczące leczenia zachowań agresywnych u dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz