Szukaj

Nowe wytyczne dotyczące leczenia zachowań agresywnych u dzieci

Podziel się
Komentarze0

Naukowcy z Mayo Clinic we współpracy z innymi instytutami badawczymi zajmującymi się zdrowiem psychicznym młodzieży, przedstawili nowe wytyczne dla specjalistów ds. zdrowia psychicznego, zajmujących się problemem agresywnych zachowań u dzieci. Nowe wytyczne mają na celu poprawę diagnostyki oraz zwiększenie skuteczności stosowanego leczenia.Najnowsze wytyczne opracowane przez 60 specjalistów zostały opublikowane w internetowym czasopiśmie Pediatrics.

Mają one na celu poprawę diagnostyki zachowań agresywnych oraz zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Większość tego typu zaburzeń jest tłumiona za pomocą leków przeciwpsychotycznych i stabilizujących nastrój. Naukowcy alarmują jednak, że skala problemu jest zbyt duża, bowiem znaczna część dzieci dotkniętych zaburzeniami zachowań może być leczona w inny sposób, niż tymi grupami leków. Dlatego też badacze namawiają, by agresywne zachowania były dokładniej diagnozowane, gdyż ich przyczyny mogą mieć różne podłoże, które trzeba zbadać.

Zobacz również:Nowe wytyczne obejmują przede wszystkim zawężenie współpracy pomiędzy lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistami, a także współpracę z rodzinami chorych oraz ich edukowanie. W dokumencie znalazł się też zapis na temat podejmowania sprawdzonych terapii psychologicznych, jak również o ograniczeniu podawania leków przeciwpsychotycznych i stabilizujących nastrój.

Komentarze do: Nowe wytyczne dotyczące leczenia zachowań agresywnych u dzieci

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz