Szukaj

Niebezpieczny wirus zabija dzieci w Kambodży

Podziel się
Komentarze0

Wirus, który powoduje choroby rąk, stóp i jamy ustnej może być odpowiedzialny za niektóre z tajemniczych zgonów kilkudziesięciu dzieci w Kambodży od kwietnia bieżącego roku, ogłosiło Ministerstwo Zdrowia we wspólnym oświadczeniu ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO).Pięćdziesiąt dziewięć zarażeń zostało zidentyfikowanych z udziałem dzieci w wieku od trzech miesięcy do 11 lat (najczęściej młodszych niż 3 lata). W sumie 52 zmarło, ale próbki nie były dostępne w większości przypadków.

Na podstawie najnowszych wyników badań laboratoryjnych, znaczna część badanych próbek otrzymała pozytywny wynik na Enterowirus 71 (EV-71), który powoduje chorobę rąk, nóg i jamy ustnej (HFMD). EV-71 został  powszechnie uznany za przyczynę poważnych powikłań u niektórych pacjentów.


Zostało znalezionych wiele innych patogenów wliczając w to dengę oraz  Streptococcus suis (patogen świni, który może być przenoszony również na ludzi).

Dalsze dochodzenie jest w toku i obejmuje dopasowanie wyników laboratoryjnych i informacji epidemiologicznej. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie w najbliższych dniach opracować rezultaty i zakończyć nasze dochodzenie - powiedział minister zdrowia Kambodży Mam Bun Heng

W dniu 3 lipca WHO oświadczyło, że pomoże Kambodży zbadać okoliczności  śmierć co najmniej 60 dzieci poniżej siedmiu lat (większość z nich zmarła w ciągu 24 godzin od przyjęcia do szpitala w Phnom Penh lub północnego miasta Siem Reap)

Pacjenci mieli wysoką gorączę, objawy zapalenia mózgu i dolegliwości dróg oddechowych.

Choroba rąk, stóp i jamy ustnej zwykle dotyka niemowlęta i dzieci  i rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt ze śliną lub kałem osoby zakażonej. Zwykle występuje w postaci małych epidemii w przedszkolu.

Komentarze do: Niebezpieczny wirus zabija dzieci w Kambodży

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz