Szukaj

Kadm w zabawkach-biżuterii: Santé Canada prosi przemysł o współpracę

Podziel się
Komentarze0

Santé Canada poprosiła przemysł, aby sam z własnej woli zaprzestał produkcji, importu i sprzedaży biżuterii dla dzieci, wyprodukowanej z kadmu oraz z materiałów zawierających kadm.Rząd federalny wskazał, że testy ujawniły, iż ten metal jest coraz częściej używany, jako substytut ołowiu w produkcji zabawkowej biżuterii.

Samo noszenie takiej biżuterii nie przedstawia sobą żandego ryzyka, ale agencja federalna obawia się, że dzieci mogą ją brać do ust, przygryzać albo połykać, co może prowadzić do pojawienia się poważnych problemów zdrowotnych oraz do ciężkich efektów niepożądanych.


Kadm jest ciężkim metalem toksycznym, znanym ze swoich właściwości kancerogennych.

Mimo, że zaprzestanie jego używania na tę chwilę zależy od dobrej woli producentów, rząd zadeklarował, iż jest gotowy do wprowadzenia odpowiednich reglamentacji, jeśli przemysł nie przychyli się do prośby.

Sante Canada ma obserwować, jak przemysł zareagował na tę prośbę. A także, będzie współpracować z innymi krajami i międzynarodowymi agencjami, aby określić, jeśli jest to możliwe, nieszkodliwy poziom zawartości kadmu w zabawkowej biżuterii dla dzieci.

Komentarze do: Kadm w zabawkach-biżuterii: Santé Canada prosi przemysł o współpracę

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz