Szukaj

Doustne suplementy wpływają na skrócenie czasu hospitalizacji

Podziel się
Komentarze0

Badanie, przeprowadzone przez czołowych badaczy z University of Southern California w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii pokazało, że podawanie doustnych suplementów żywieniowych przewidzianych do stosowania u dzieci w czasie hospitalizacji, wiąże się ze skróceniem pobytu w szpitalu o 14.8% oraz zmniejszeniem kosztów leczenia o co najmniej 1,768 dolara na pacjenta.

Badanie analizowano przy użyciu bazy badawczej, która zawiera dane o ponad 5 000 hospitalizowanych przypadków pacjentów pediatrycznych w wieku od 2 do 8 lat. Jest to najnowsza rejestracja wyników ilustrujących wpływ doustnego uzupełniania odżywania pacjentów.

Jak twierdzi Maria Mascerentah, prof. pediatrii w Szpitalu Dziecięcym w Filadelfii: - Słabe wyniki zdrowotne dzieci  związane są z ich niedożywieniem. Leczenie żywieniowe jest istotnym elementem zarządzania klinicznego u dzieci hospitalizowanych, ale jest to często pomijany czynnik, ze względu na inne problemy medyczne.

Badacze porównują

Naukowcy postanowili porównać dwa szpitale pod względem długości pobytów pacjentów oraz kosztów opieki. Długość pobytu został zdefiniowany jako liczba dni od bezpośredniej opieki nad pacjentem do jej zakończenia. Koszty natomiast określone były poprzez spisanie rzeczywistej sumy pieniędzy wykorzystanej na leczenie w trakcie hospitalizacji. Jak się okazało, te placówki, które stosowały doustne suplementy miały znacznie obniżony czas pobytu w szpitalu, jak również koszty leczenia były niższe.

Czym są doustne suplementy?

Są one dietetyczne, bardzo często występują w postaci ciepłej i dostarczają białko, składniki odżywcze, a także niezbędne do pozyskania energii, kalorie.

Odżywcza interwencja w leczeniu może pomóc w leczeniu dzieci i dorosłych, jak również pozwoli na zaoszczędzenie kosztów szpitalowi. Jest to idealne rozwiązanie dla wielu szpitali, które aktualnie poszukują sposobu, dzięki któremu będą mogły poprawić jakość opieki medycznej przy jednoczesnym zmniejszeniu ogólnych kosztów.

Komentarze do: Doustne suplementy wpływają na skrócenie czasu hospitalizacji

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz