Szukaj

Dajmy przedszkolakom zdrowy przykład

Podziel się
Komentarze0

Nie należy zwlekać z uczeniem dziecka właściwych nawyków żywieniowych - alarmują dietetycy. Przyzwyczajenia, które nasza pociecha nabierze w dzieciństwie, mogą rzutować na całe jej późniejsze życie. Warto więc już od samego początku wskazywać maluchom alternatywę dla tzw. śmieciowego jedzenia. Szczególnie, że wbrew pozorom, znalezienie zdrowej i ciekawej przekąski dla dziecka wcale nie stanowi problemu.


Dzieci najbardziej lubią słodycze i nie jest to żadne odkrycie. Te zaś są niestety bogate w cukier, który w dużych ilościach jest  niekorzystne dla zdrowia. - mówi Maria Hoffa z firmy Good Food - Bolączką dzisiejszych czasów jest zresztą dodawanie cukru do bardzo wielu produktów spożywczych - nawet płatków śniadaniowych. Dlatego powinniśmy na to zwrócić szczególna uwagę przy planowaniu diety maluchów.

Warto  pokazywać naszym dzieciom, że przekąska nie musi być zawsze słodkim cukierkiem albo batonikiem. Mogą to być przecież równie smaczne owoce, koktajle mleczne, czy wafle ryżowe, dodatkowo urozmaicane wersjami smakowymi.

Dietetycy zauważają, że otyłość i inne problemy żywieniowe wśród dzieci, wynikające z niewłaściwego odżywiania, są w Polsce coraz poważniejsze. Aby temu zapobiegać, już od najmłodszych lat rodzice powinni świecić przykładem i pokazywać swoim dzieciom, jak odżywiać się zdrowo i rozważnie. A ponieważ najprzyjemniej jest uczyć się przez zabawę, okazją do tego może być konkurs związany ze zdrowym odżywianiem Milutki świat.


Inicjatywa skierowana jest do przedszkolaków i ich wychowawców oraz rodziców. Aby wziąć w nim udział, należy wspólnie (dziecko- rodzice lub dziecko - wychowawca) zaprojektować zaproszenie na spektakl pod takim samym tytułem.

Praca może być rysunkiem, malunkiem, zdjęciem lub inną formą  plastyczną ale powinna również zawierać treść zaproszenia. Skan lub fotografię dzieła należy przesłać do organizatorów konkursu za pomocą strony internetowej www.milutkie.pl po wcześniejszej rejestracji. Następnie na tej samej witrynie użytkownicy będą głosować na zaproszenia, które najbardziej im się podobają i w ten sposób  wyłonią zwycięzców.

Nagrodami w konkursie będą: zorganizowanie przedstawienia muzycznego Milutki świat dla trzech przedszkoli, do których uczęszczają zwycięzcy zabawy oraz zestawy produktów, ufundowane przez firmę Good Food. Wśród nich znajdą się m.in. produkty z serii wafelków ryżowych Milutkie, przeznaczone dla dzieci po 7. (naturalne), 12. (musli) i 36. (z ciemną czekoladą) miesiącu życia.

Wafelki nie zawierają niezdrowego cukru, co zmniejsza ryzyko próchnicy u najmłodszych - linia skierowana do dzieci po 7. miesiącu życia, dodatkowo przynosi ulgę w swędzących dziąsełkach podczas ząbkowania. Także czekolada, wykorzystywana do produkcji wafelków dla dzieci powyżej trzech lat została wybrana specjalnie pod kątem zdrowego żywienia – standardową mleczną czekoladę zastąpiono gorzką, zawierającą więcej magnezu i błonnika. Wszystkie produkty z serii Milutkie są bezglutenowe.

Konkurs potrwa od 15 kwietnia do 12 czerwca. Jego pełny regulamin można znaleźć na stronie internetowej www.milutkie.pl.

Komentarze do: Dajmy przedszkolakom zdrowy przykład

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz