Szukaj

Będziesz mężczyzną, mój synu... średnio w wieku około 11 i pół roku

Podziel się
Komentarze0

Badania przeprowadzone przez American Academy of Pediatrics uwypukla zjawisko wczesnego dojrzewania chłopców - dla niektórych to wiek nawet 9 lat. Okazuje się, że mali chłopcy stają się młodymi mężczyznami naprawdę we wczesnych latach życia. Według najnowszych badań, amerykańskie dzieci rozwijają się coraz szybciej. Podobnie jak u chłopców, potwierdzono obecne zjawisko także u dziewczynek.Okres dojrzewania dwa lata wcześniej

Po raz pierwszy, blisko 200 amerykańskich pediatrów określiło przypadki przedwczesnego dojrzewania u ponad 4000 chłopców do 25 roku życia, u których oznaki pojawiły się o 6 do 24 miesięcy wcześniej.

Pierwsze objawy dojrzewania to wzrost objętości jąder, niekoniecznie widoczny dla rodziców. Zazwyczaj dojrzewaniu towarzyszy silny wzrost, który daje sygnał rodzinie o biologicznych zmianach.

W przypadku przedwczesnego dojrzewania, które dotyczy 10 dziewczynek na 10 000 we Francji (mniej niż chłopców), istnieją obawy również wczesnego spowolnienia, a nawet zatrzymania wzrostu.


Badanie, przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, pokazuje różnicę w zależności od pochodzenia dzieci, która wydaje się bardziej wyraźna wśród afroamerykańskich chłopców, u których okres dojrzewania rozpoczyna się średnio w 9,1 roku, podczas gdy latynoscy chłopcy dojrzewają w wieku 10 lat, a chłopcy o jasnej karnacji - 10,1 roku.

Wiek pełnego dojrzewania oszacowano na 11,47, 10,25 i 11,43 lat odpowiednio dla tych samych grup dzieci.

Przedwczesne dojrzewanie - czy da się tego uniknąć?

W badaniu nie chodziło o znalezienie przyczyn tego zjawiska, ale o wyznaczenie kilka możliwych dróg interwencji, takich jak: zmiana żywienia małych dzieci, zmniejszenie aktywności fizycznej lub innych, dodatkowych czynników środowiskowych.

Komentarze do: Będziesz mężczyzną, mój synu... średnio w wieku około 11 i pół roku

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz