Szukaj

Akcja zachęcająca dzieci do jedzenia śniadania

Podziel się
Komentarze0

1 marca br. rusza akcja edukacyjna „3, 2, 1 Mleczny Start. Na dobre działanie - mleczne śniadanie!” , skierowana do uczniów szkół podstawowych z całej Polski. Jej celem jest zachęcenie najmłodszych do jedzenia śniadania - najważniejszego posiłku w ciągu dnia.  Akcja jest częścią programu „Mleczny Start wspiera Super Mamy” realizowanego z inicjatywy Partnerstwa dla Zdrowia.Program ma na celu upowszechnianie wiedzy dotyczącej zasad prawidłowego odżywiania dzieci. Z obserwacji specjalistów w zakresie żywienia wynika, że spora grupa dzieci w wieku szkolnym odżywia się nieprawidłowo. Najmłodsi często wychodzą do szkoły bez pierwszego posiłku. To odbija się negatywnie na ich zdrowiu i może pogarszać predyspozycje do nauki. Dlatego konieczne są działania edukacyjne, które pomogą przekonać najmłodszych do tego, że pierwsze, zjedzone w domu śniadanie zapewni im energię do nauki w szkole.

Wiedząc, że zabawa jest doskonałym sposobem na przekazanie wiedzy najmłodszym, organizator akcji „3, 2, 1 Mleczny Start. Na dobre działanie - mleczne śniadanie!” zaprasza uczniów 1500 szkół podstawowych w całej Polsce do konkursu plastycznego. Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie, jak ważny dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia jest pierwszy posiłek. Prace artystyczne mogą być wykonane przy pomocy dowolnych narzędzi plastycznych, takich jak farby, kredki, flamastry. Każda ze szkół może zgłosić do konkursu 5 prac swoich uczniów, wybranych według wewnętrznych kryteriów, które następnie zostaną ocenione przez jury konkursu. W jury zasiądzie znana, zaangażowana w program „Mleczny Start wspiera Super Mamy” mama - Paulina Smaszcz-Kurzajewska oraz przedstawiciele Partnerstwa dla Zdrowia. Jury wybierze jedną zwycięską pracę, a szkoła, w której uczy się jej autor otrzyma specjalną nagrodę - imprezę rekreacyjno - sportową z okazji Dnia Dziecka. Tego dnia na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje - konkursy, gry zręcznościowe oraz zawody sportowe związane ze zdrowym odżywianiem i stylem życia. Dobrą zabawę zapewni także basen wypełniony gumowymi piłeczkami lub dmuchana zjeżdżalnia.


Organizator akcji liczy na wsparcie rodziców dzieci. Każda Super Mama wie jak ważne dla prawidłowego rozwoju swoich dzieci jest pierwsze śniadanie. Zachęcając swoje dziecko do uczestnictwa w akcji „3, 2, 1 Mleczny Start. Na dobre działanie - mleczne śniadanie!”, Super Mama zapewni nie tylko swojemu dziecku okazję do rozwoju poprzez doświadczenie artystyczne, ale również przyczyni się do utrwalenia ważnej zasady zdrowego odżywiania jaką jest codzienne spożywanie wartościowego, porannego posiłku.

Udział w akcji będzie dla dzieci nie tylko świetną rozrywką, ale przede wszystkim pożyteczną lekcją. Akcja jest doskonałą okazją do tego, aby rodzice i nauczyciele porozmawiali z dziećmi o tym, że pełnowartościowe śniadanie zapewnia im energię do nauki i zabawy każdego dnia - mówi Ewa Zacharewicz, Menedżer ds. Relacji Zewnętrznych i Komunikacji Danone.


Prace konkursowe można przesyłać do 20 kwietnia 2010 roku. Szczegóły na stronie www.mlecznystart.pl.


Komentarze do: Akcja zachęcająca dzieci do jedzenia śniadania

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz