Szukaj

Uczestnicy badań nad niezdrowym jedzeniem zgodnie z oczekiwaniami przybrali na wadze

Ten artykuł możemy przydzielić do kategorii rzeczy oczywistych. Uczestnicy badań nad jedzeniem typu fast–food, przeprowadzonych przez naukowców z Washington University School of Medicine, przybrali na wadze i odnotowali pogorszenie stanu zdrowia… dokładnie tak, jak się spodziewano.Jak ogłoszono w maju, zespół badawczy z St. Louis University zapłaci 3.500 dolarów ochotnikom, którzy zgodzą się codziennie przez trzy miesiące przyjmować dodatkowe tysiąc kalorii pochodzących z jedzenia serwowanego w restauracjach szybkiej obsługi.

Uczestników obserwowano, aby móc na bieżąco odnotowywać wpływ projektu na ich zdrowie, jakość życia i na apetyt na niezdrowe jedzenie.


Dwoje badanych, Dave Giocolo i Dawn Freeman, twierdziło, że oddychanie i ruch zaczęły sprawiać im problem oraz że w przeciągu kilku tygodni zaczęli odczuwać przeciążenie stawów.

Zawartość kalorii w tego typu posiłkach przyprawia nas o mdłości. Pomimo tego, cieszymy się, że są wśród nas naukowcy przeprowadzający takie badania - sami z pewnością potrzebowalibyśmy większej zachęty niż 3.500 dolarów, aby wziąć w nich udział.

Udajmy się zatem na obiad z porcją jarmużu w roli głównej.  

Komentarze do: Uczestnicy badań nad niezdrowym jedzeniem zgodnie z oczekiwaniami przybrali na wadze

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz