Szukaj

Specjaliści informują: istnieją naturalne sposoby obniżenia ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi może mieć poważne, a nawet śmiertelne konsekwencje. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją naukowo potwierdzone wskazania, które polegają na zmianach w diecie i które mogą skutecznie pomóc w walce z tą dolegliwością.

Poważne przypadki (np. 160+ / 115+) wymagają szczególnej uwagi lekarskiej i natychmiastowej interwencji farmaceutycznej, jednak leczenie mniej zaawansowanego nadciśnienia można wspomagać niefarmakologicznie, ale zbyt wielu pacjentów i lekarzy idzie na skróty i sięga po leki. Jest to spowodowane chęcią jak najszybszego rozwiązania tego zdrowotnego problemu. Należy jednak mieć na uawdze fakt, że może to również nieść pewne konsekwencje dla organizmu.

Istnieje wiele prostych sposobów opierających się na wprowadzeniu zmian w diecie. Wiele produktów żywnościowych i ziół mogą przyczynić się do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi.

Owoce i warzywa

Jednymi z najlepszych produktów dla osób z wysokim ciśnieniem są owoce. Naukowcy już od dawna rekomendują ich właściwości zdrowotne, bogactwo witamin i minerałów. Owoce i warzywa są doskonałym źródłem potasu. Zawierają dużo błonnika, który pomaga obniżyć wysokie ciśnienie krwi. Warto spożywać m. in. banany, morele, daktyle, manko, nektarynki, arbuz, pomarańcze, granaty czy papaje, natomiast z warzyw: szpinak, seler, brokuły, ogórki, kalafior, ziemniaki bądź pietruszkę.

Woda

Jak się okazuje, produkty które pomogą na regulować wysokie ciśnienie krwi, są tuż pod ręką. Zalicza się do nich zwykłą, mineralną wodę. Dr Julian Whitaker, założyciel Whitaker Welness Institue w Kaliforni, zaleca picie 15 szklanek wody każdego dnia. Woda pomaga zrelaksować różne narządy w organizmie, w tym tętnice, które zwężone są jedną z głównych przyczyn wysokiego ciśnienie krwi.

Cebula, czosnek

Najnowsze badania wykazały, że czosnek zarówno w postaci świeżego jak i poddanego obróbce warzywa, ma działania obniżające i regulujące ciśnienie krwi. Wnosi również inne korzyści do układu sercowo-naczyniowego i odpornościowego. Przykładowo, badania wykazały, że czosnek może zmniejszyć poziom cholesterolu. Cebula wpływa również na poziom ciśnienia krwi.

Komentarze do: Specjaliści informują: istnieją naturalne sposoby obniżenia ciśnienia krwi

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz