Szukaj

Skuteczne odchudzanie z dietą amerykańską

Amerykanom bez wątpienia przypisać można wiele zasług w różnych dziedzicach nauki, dlatego też na pewno dla nikogo żadną nowością nie jest to, że mają oni także duże osiągnięcia w dietetyce. Amerykańscy naukowcy są twórcami popularnej wśród diet - diety amerykańskiej, która spotykana jest także pod nazwą hollywoodzka.Dieta ta umożliwia bardzo szybką utratę zbędnych kilogramów. Powiedziane jest, że przy dokładnym przestrzeganiu wszystkim panujących zasad istnieje możliwość zrzucenia 7 kilogramów w ciągu miesiąca. Dieta amerykańska oprócz tego, że wpływa na poprawę sylwetki jest zalecana przez szeroko grono lekarzy z całego świata ze względu na jej zdrowotne właściwości. Wpływa ona nie tylko na figurę, ale też na poprawę stanu zdrowia. Twórcą diety hollywoodzkiej jest doktor Johan Hempere.

Dieta polega na zmniejszeniu spożywanych dziennych ilości kalorii. Przyjmowane w ciągu dnia posiłki powinny się mieścić w granicach 1200-1500 kcal. Zaletą tego typu odżywania jest bez wątpienia to, że następuje stopniowa redukcja ilości spożywanych kalorii. Można co tygodniowo  starać się zmniejszyć ich liczbę o około 200. W momencie, gdy nastąpi już zadowalająca utrata zbędnych kilogramów, ważne jest stopniowe zwiększanie wartości energetycznej posiłków. W ten sposób nie dochodzi do powstania efektu jojo.

Jakie są zalety diety amerykańskiej?


Cóż.. przede wszystkim jej rezultaty są dużo trwalsze niż ma to miejsce w przypadku innych dietach. Owszem by uzyskać wymarzony efekt trzeba się wykazać duża cierpliwością, ale efekt końcowy jest w pełni satysfakcjonujący. Poza tym dieta w dużym stopniu przyczynia się do poprawienia metabolizmu, dzięki czemu efekty utrzymują się przez długi czas. Dieta amerykańska skutkuję również znaczną poprawą kondycji włosów, skóry i paznokci. Dodatkowo jej jadłospis nie składa się z żadnych wyrafinowanych i drogich produktów, dzięki czemu każdy szaraczek może sobie na nią pozwolić.

Dla kogo jest ta dieta?


Dieta amerykańska jest wprost idealna dla osób, które skarżą się na kiepską przemianę materii i problemy ze skórą. Jej przygotowanie nie stanowi problemu dla osób zapracowanych z tego względu, że wskazane posiłki nie wymagają poświęcenia dużej ilości czasu.

Kto nie powinien stosować diety?

Odradza się stosowanie diety kobietom ciężarnym oraz karmiącym matkom.

W jaki sposób stosuje się dietę?

Pierwotna wersja zakładała stosowanie diety przez 5 dni, co mogło skutkować utratą nawet 5 kilogramów. Istnieje jednak również bardziej rozbudowana wersja, w której zaleca się stosowanie specjalnie przygotowanego jadłospisu przez okres 3 tygodni, co powoduje zmniejszenie wagi o 7 kilogramów.

Dieta hollywoodzka zakłada znaczne ograniczenie lub też wyeliminowanie z jadłospisu tłuszczy zwierzęcych, mięsa, tłustych wędlin oraz pełnotłustego nabiału. Każdy posiłek powinien być gotowany, duszony bądź grillowany. Takie sposoby przygotowywania potraw w znacznym stopniu ograniczają ryzyko przybrania na wadze po ich spożyciu.


Dieta związana jest z całkowitym zaprzestaniem jedzenia słodyczy, białego cukru, soli, mleka oraz przetworów mlecznych, które mają dużą zawartość tłuszczu. Zaleca się natomiast spożywanie różnego rodzaju pieczywa pełnoziarnistego, chudego mięsa, kiełków, otrębów, cebuli, chudego nabiału jak również ryb.

Czy można mówić o jakiś wadach tej diety?

Niestety jak każda dieta, również ta ma swoje wady. Przede wszystkim ogromną trudność sprawia konieczność spożywania posiłków o określonych porach. Osoby, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia lub są przyzwyczajone do częstego spożywania posiłków, mogą mieć duże problemy z ograniczeniem kaloryczności posiłków do 1200-1500 w ciągu dnia. Dodatkowo pierwotna wersja diety, która zakładała utratę 5 kilogramów w 5 dni może się przyczynić do zwiotczenia skóry i wystąpienia efektu jojo tuż po zakończeniu stosowania diety. Jednak jest to spowodowane głównie zbyt szybkim zwiększeniem ilości spożywanych kalorii po zakończeniu kuracji.

Przykładowe menu


a) dieta skrócona – pięciodniowa


Wskazane jest spożywanie około 5 posiłków w ciągu dnia. Poza tym należy pić dużo wody mineralnej.
 • Godzina 10.00 – 1 filiżanka czarnej kawy + 1 serek topiony
 • Godzina 12.00 – 1 jajko na twardo + 1 pomidor
 • Godzina 14.00 – 1 jabłko
 • Godzina 16.00 – twarożek z papryką i ogórkiem
 • Godzina 20.00 – 1 kieliszek czerwonego wina
b) dieta wzbogacona - 3 tygodniowa
 • Śniadanie – grahamka + mały kubek twarogu
 • II śniadanie – 1 kromka chleba razowego + 50g pieczonego schabu + pół szklanki kiełków
 • Obiad – kawałek mięsa drobiowego (najlepiej z grilla) + 1 kromka chleba razowego + cebula wymieszana z kiełkami
 • Podwieczorek – 1 mały kubek jogurtu naturalnego + garść malin
 • Kolacja – sałatka (składniki: kapusta pekińska, groszek, ogórek, pomidor, otręby pszenne)
 • Przed snem – napój drożdżowy (składniki: chude mleko i pół kostki drożdży)

Komentarze do: Skuteczne odchudzanie z dietą amerykańską

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz