Szukaj

Porady, jak obudzić apetyt rano

Dzieci, nastolatki oraz dorośli, wielu z nas, zbyt wielu, zaniedbuje śniadania. Posiłek ten, który zjadamy z samego rana, jest posiłkiem podstawowym, ale dla niektórych apetyt na śniadanie przychodzi zbyt późno, albo to śniadanie jest zbyt wcześnie. Jeszcze zaspani, przejedzeni kolacją ... powody, na które się powołujemy, są liczne. Oto więc kilka rad, aby apetyt się pojawił, i to już po przebudzeniu.Jedzmy kolację około 19h

Jeśli zjemy wieczorny posiłek nieco wcześniej – około 19h–19h30 -  lepiej i szybciej nam się zaśnie w nocy, a głód, co logiczne, będzie silniejszy następnego ranka. Jeśli się nie zmuszamy, aby jeść śniadanie, nasz rytm biologiczny także ma się dobrze. Poza tym, unikajmy zjadania zbyt dużych ilości jedzenia, zbyt tłustych posiłków albo zbyt ciężkich w porze kolacji. Nasz organizm nie będzie miał czasu na ich strawienie, zanim wyjdziemy do biura albo do szkoły następnego ranka.


Wstawajmy wcześniej

Ci, którzy późno chodzą spać, są najbardziej dotknięci tym fenomenem. Bardzo często obudzeni na chwilę przed wyjściem do pracy albo do szkoły nie mają czasu na śniadanie i nie czują głodu. W rzeczywistości, ich organizm potrzebuje więcej czasu, aby wyjść ze snu. Jeśli tak jest i w waszym przypafku, trzydzieści minut powinno wystarczyć. Nastawmy więc budzik na nieco wcześniejszą godzinę. Jeśli tak samo jest w przypadku waszego dziecka, rada jest dokładnie taka sama. Można je w końcu obudzić delikatnie i pozostawić mu czas na oprzytomnienie. Jeśli się trochę z rana pobawi, albo coś poczyta, apetyt sam naturalnie się pojawi.

Niech żyje przyjemność z jedzenia


Nie zapomnijmy nigdy o sprawianiu sobie przyjemności przez wybór produktów żywnościowych, które lubimy. Płatki zbóż albo chleb i owoce, ser albo wędlina, jajko albo szynka, mamy naprawdę w czym wybierać. Z napojem zimnym albo groącym, wszystko jest dobre na śniadanie. Wystarczy tylko znaleźć czas na to, aby zasiąść przy stole, aby w pełni się cieszyć tym najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Komentarze do: Porady, jak obudzić apetyt rano

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz