Szukaj

Miód manuka zapobiega rakowi?

Badanie UAE University w Al Ain ujawnia, że miód manuka może być skuteczny w zapobieganiu nowotworom. Prace, opublikowane w Plos ONE, wykazały, że miód manuka ma pewne właściwości, które mogą hamować rozwój komórek raka piersi, raka płuc i raka skóry. Obserwacje trwały pięć lat.Miód manuka pochodzi z Nowej Zelandii. Produkowany jest przez pszczoły, które odżywiają się na krzewie... manuka. Od wieków już znane są jego właściwości leczenia infekcji ran i innych medycznych dolegliwości.

Miód manuka zawiera w sobie nadtlenek wodoru (woda utleniona), który pozwala zwalczyć bakterie.

Medyczne zastosowania miodu manuka obejmują:

- terapie antycukrzcowe;

- terapie przeciwko zapaleniom układowym;

- redukcja wysokiego cholesterolu;

- leczenie zaburzeń żołądkowo-jelitowych;


- leczenie infekcji.

Prof. Basel Al Ramadi, przełożony wydziału mikrobiologii i odporności na UAE University, mówi: - Odkryliśmy właśnie, że miód manuka może zapobiegać rozrostowi komórek wielu typów nowotworów. Na początku celem naszego badania było przestudiowanie możliwości tego miodu w leczeniu raka. Ale odkryliśmy, że regularna konsumpcja nawet bardzo niewielkich ilości miodu manuka właściwie zatrzymuje rozwój komórek raka.

Seria testów wykazała, że miód dosłownie powoduje apoptozę komórek nowotworowych. Jest to naturalny proces, który ma na celu wyeliminowanie z organizmu starych i uszkodzonych komórek i utrzymanie stałej zrównoważonej liczby komórek.

Okazało się, że miód manuka eliminuje komórki nowotworowe, pobudzając ten sam proces, którym posługuje się ciało w celu utrzymania równowagi w liczbie komórek w tkankach organizmu.

Naukowcy odkryli także trzy typy komórek raka, na które działa miód manuka. Poza tym udowodnili, że miód ten jest w stanie zredukować skutki uboczne najpowszechniej stosowanej terapii antynowotworowej, czyli chemioterapii.

Komentarze do: Miód manuka zapobiega rakowi? (3)

dorota77
dorota77 09-01-2016 13:53

Maść z miodu manuka

3

Ktoś stosował maść z miodu manuka? Podobno można nią leczyć trądzik?... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (3)
Pokaż cały wątek (3)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze