Szukaj

Mikrobiolodzy: napoje Capri Sun to siedlisko tajemniczych grzybów

Słynne napoje Capri Sun, sprzedawane w woreczkach, są reklamowane jako zdrowe soki owocowe, ale nowe badanie amerykańskiej mikrobiolog Kathleen Dannelly z Indiana State University sugeruje, że mogą być one groźniejsze niż te, które z owocami mają niewiele wspólnego. Uczona stwierdza, że w woreczkach napojów marki Tropical Punch, Roarin’ Waters i Fruit Punch można znaleźć co najmniej pięć różnych szczepów grzybów.Kathleen Dannelly rozpoczęła swoje badania po sygnale od zaniepokojonego konsumenta. Wraz ze swoją studentką Leah Horn, uczona blisko przez rok filtrowała soki Capri Sun i wyławiała z nich różne mikroorganizmy.

W efekcie potwierdza, że w napojach tej marki faktycznie występują grzyby, alarmuje serwis Natural News.

Ponieważ w Capri Sun nie ma konserwantów, nawet najmniejsza dziurka w woreczku może przepuścić wystarczającą ilość tlenu, aby mogła się w nim rozwinąć pleśń.

Nie jest to pierwsza rewelacja na temat Capri Sun. Już w 2010 pewien rodzic odkrył „dziwny zgniły zapach” wydobywający się z woreczka Capri Sun Apple Splash. W 2012, inna kobieta odkryła w woreczku „obrzydliwą substancję podobną do pleśni”.


Firma Kraft, producent tych soków, komentuje w oficjalnym komunikacie: - Jeżeli faktycznie zdarza się, że w napojach pojawia się pleśń, zgadzamy się co do tego, że jest to nieprzyjemne. Ale nie jest to szkodliwe i bardziej świadczy o problemie jakości, niż o problemie z bezpieczeństwem.

Poza tym, że napoje Capri Sun mogą być siedliskiem grzybów, to zawierają także ogromne ilości wysokofruktozowego syropu kukurydzianego. Na swojej stronie internetowej Kraft zapewnia konsumentów, że syrop ten jest uważany przez FDA (Food and Drug Administration) za generalnie bezpieczny. Jednak szkodliwe działanie syropu kukurydzianego dla zdrowia zostało wykazane w wielu badaniach.

Co więcej, Roarin Waters zawiera syntetyczny słodzik Splenda, który ma zdecydowanie negatywne efekty dla zdrowia.

Kraft zapewnia, że przeprowadzono wiele testów, które wykazały, że Capri Sun są zdrowymi produktami. Jednakże, jak informuje portal Natural News, soki te są podgrzewane do tak wysokich temperatur, że wszystkie enzymy owocowe, potencjalnie korzystne dla zdrowia, są w nich po prostu zabijane. Picie takiego soku jest więc praktycznie bezużyteczne.

Komentarze do: Mikrobiolodzy: napoje Capri Sun to siedlisko tajemniczych grzybów

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz