Szukaj

McDonald's i trujący kadm

Sieć restauracji szybkiej obsługi McDonald’s musi wycofać szklanki z popularnym Shrekiem, które zawierają kadm. Chodzi o 12 milionów szklanek, wypuszczonych na rynek w związku z nowym filmem o sympatycznym ogrze. Decyzja ta jest podyktowana tym, że obrazki z wizerunkiem Shreka, znajdujące się na szkle, zawierają trujący kadm.Amerykańska Komisja Bezpieczeństwa Dóbr Konsumpcyjnych zażądała, aby natychmiast zaprzestać używania wyżej wymienionych szklanek. Szklanki te są oferowane w ramach kampanii promocyjnej nowego filmu „Shrek Forever After” i są dostępne z wizerunkami właśnie samego Shreka, księżniczki Fiony, Kota w Butach oraz Osła.


Kadm jest białym metalem, który ma włąściwości rakotwórcze. Może zakłócić także rozwój mózgu u małych dzieci. Jeśli chodzi o szklanki dostępne w McDonald’s, dzieci są narażone na kontakt z małą ilością tego metalu, która może osiąść na skórze wewnętrznych powierzchni ich dłoni.

Kadm może być używany do stworzenia barwy żółtej i czerwonej. Rzecznik restauracji McDonald’s w Stanach Zjednoczonych, Bill Whitman, przyznał, że obrazki na promocyjnych szklankach faktycznie zawierają kadm.

Komentarze do: McDonald's i trujący kadm

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz