Szukaj

Ludzie z nadwagą mniej przegryzają, ale zjadają więcej kalorii

Ludzie, którzy mają nadwagę, mają tendencję do jedzenia rzadziej w ciągu dnia niż ludzie, którzy mają normalną wagę, jak podaje badanie opublikowane w Journal of the American Dietetic Association. Badacze donoszą, że otyli ludzie jedzą rzadziej, ale wtedy konsumują więcej kalorii, za każdym razem jak jedzą.Dodatkowo – nie ćwiczą, żeby to spalić. W badaniu, przeprowadzonym przez naukowców z uniwersytetu Marywood University, przyjrzano się danym na temat ludzi dorosłych otyłych i ważących normalnie, pochodzącym z badań przeprowadzonych przez narodowy instytut zdrowia National Institutes of Health w Stanach Zjednoczonych.

Badacze odkryli, że generalnie otyli ludzie jedzą trzy posiłki dziennie i jedną przekąskę, podczas gdy normalnie ważący ludzie jedzą trzy posiłki dziennie i ponad dwie przekąski. CBS News stwierdza, że ludzie, którzy stracili kilogramy i to utrzymali, przegryzali kilka razy dziennie i jedli około 1 800 kalorii na dzień, podczas gdy ludzie, którzy normalnie ważyli, jedli około 1 900 kalorii dziennie.

Aczkolwiek, ludzie w badaniu, którzy mieli nadwagę, jedli ponad 2 000 kalorii na dzień. Uczestnicy, którzy stracili na wadze, jedli wiele przekąsek i konsumowali około 1 800 kalorii na dzień, podczas gdy ci, którzy utrzymywali normalą wagę, jedli około 1 900 kalorii.


Badanie to praktycznie depcze po piętach innego badania, które również zostało opublikowane w Journal of the American Dietetic Association, i które sugeruje, że ludzie ze zdrowszą dietą jedzą również więcej przekąsek w ciągu dnia.

W tym badaniu, badacze przyjrzeli się danym 11 209 osób dorosłych, którzy wzięli udział w ankiecie National Health and Nutrition Examination Survey. Celem tego projektu było znalezienie ludzi, którzy przekąszali cztery razy dziennie bądź więcej, i którzy mieli zdrowszą dietę niż ludzie, którzy mówili, iż nigdy nic nie przekąszają, jak donosi strona MyHealthNewsDaily.

Aczkolwiek, tutaj należy się wyjaśnienie. Nie możemy bowiem pozwolić, żeby słowo „przekąska” nas zmyliło i sprowadziło na złą drogę. Oczywiście, niezdrowe przekąski są ... niezdrowe. I złe dla naszego zdrowia.

Badanie opublikowane rok temu w dzienniku Health Affairs wykazało, że w naszych czasach, przekąski dodają dodatkowe 168 kalorii do naszej diety, w porównaniu do diety w roku 1977. To badanie stwierdziło, że wiele kalorii z przekąsek pochodzi z rzeczy takich jak słone jedzenie, cukierki, napoje z dodatkiem cukru, a także płatki zbożowe, jak donosi USA Today.

A więc, kiedy przekąszasz, czyń to świadomie. Żadnych chipsów. Lepsze jest jabłko.

Komentarze do: Ludzie z nadwagą mniej przegryzają, ale zjadają więcej kalorii

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz