Szukaj

Lipotropy w walce z tłuszczem

Mitochondria to elektrownie komórek. Stopniowy spadek produkcji energii z mitochondriów jest cechą starzenia. Proces ten tworzy błędne koło, w którym niska produkcja energii prowadzi do całkowitej dysfunkcji i coraz niższej produkcji. Wspieranie funkcji mitochondriów lipotropami, takimi jak: karnityna, cholina i inozytol, może poprawić metabolizm tłuszczy, a tym samym zwiększyć produkcję energii.

Wyższa wydajność energetyczna mitochondriów, to lepszy stan fizjologiczny człowieka. Gdy mitochondria produkują mniej energii, musi być ona spożytkowana na procesy istotne w danym momencie. To może prowadzić do pogorszenia zdrowia w dłuższej perspektywie, przez choćby niedostateczną detoksykację.

Czym są zatem czynniki lipotropowe? To składniki odżywcze, które mogą wesprzeć zapobieganie gromadzenia się tłuszczu w wątrobie. Składniki te wspierają syntezę fosfolipidów, które są budulcem lipoprotein, używanych do transportu tłuszczów z wątroby.

Nieprawidłowe odkładanie tłuszczów może dotyczyć wątroby dotkniętej: alkoholizmem, cukrzycą, zapaleniami wirusowymi, uszczerbkami wywołanymi przez pestycydy, hormony steroidowe, czy leki.

Korzyści z lipotropowych składników odżywczych:

  • poprawa metabolizm tłuszczu
  • zwiększona wytrzymałość organizmu
  • równowaga cukru we krwi
  • zwiększona moc mięśni
  • poprawa pamięci i zdolności umysłowych
  • poprawa funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego
  • lepszy stan skóry
  • poprawa płodności kobiet i mężczyzn

Karnityna to składnik decydujący w produkcji energii. W normalnych warunkach nasz organizm produkuje jej wystarczającą ilość. Jednak pewne czynniki, takie jak stres, mogą zmniejszyć jej produkcję. Głównym źródłem karnityny, po które możemy sięgnąć, są mięso i przetwory mleczne.

Cholina i inozytol to koenzymy, które są niezbędne do prawidłowego metabolizmu tłuszczów. Ponadto mają zdolność do usuwania tłuszczu z wątroby. Funkcja choliny w metabolizmie związana jest z jej rolą w produkcji żółci. Inozytol pomaga z kolei w transporcie tłuszczów w krwiobiegu, co oznacza, że może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu w organizmie. Stosowany jako składnik napojów energetyzujących, odpowiada głównie za poprawę samopoczucia.

Komentarze do: Lipotropy w walce z tłuszczem

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz