Szukaj

Grzyby reishi wydłużą ci życie?

Grzyby reishi, czyli Ganoderma lucidum, od dawna są wychwalane przez lekarzy japońskich i chińskich. Medycyna zachodnia do tej pory niespecjalnie interesowała się ich zdrowotnymi właściwościami, choć coraz więcej badań pokazuje, że reishi faktycznie mają interesujące działanie.Otóż, mogą wydłużać życie.

Badania przeprowadzone na myszach laboratoryjnych wykazały, że reishi wydłużyły życie gryzoni o 9 – 20%, co przekłada się na 7 – 16 lat ludzkiego życia.

Stwierdzono też, że grzyby mają zdolność pobudzania neuronów w mózgu, a także przechwytywania i usuwania komórek nowotworowych. Mało tego – hamują ekspansję nowych komórek tłuszczowych u osób otyłych.

Reishi zawierają mnóstwo bioaktywnych składników, które oddziałują na szeroki wachlarz chorób, takich jak alergie, astma, cukrzyca, choroby wątroby, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, choroby autoimmunologiczne...


Wydaje się, że reishi namierzają nie tylko konkretne strefy ciała, a ich działanie jest o wiele szersze.

Wiemy, że nie ma jednej przyczyny starzenia ani choroby – wiele czynników odpowiada za kiepski stan fizyczny. Aby więc odwrócić niepożądane fizyczne rezultaty, podjęte działania muszą być globalne i skupione na wielu celach jednocześnie.

I to właśnie dlatego reishi są tak silne i użyteczne – zawierają setki biologicznie aktywnych molekuł, które współpracują ze sobą w sposób synergiczny.

Badacze wykazali, iż 3 główne składniki są niezbędne dla antystarzeniowych właściwości reishi:

- polisacharydy pomagają uniknąć raka, wspomagając układ odpornościowy;

- triterpenes chroni wątrobę, obniża cholesterol i stabilizuje ciśnienie krwi;

- peptyd ganoderma lucidum jest antyoksydantem.

Te kluczowe składniki wszystkie razem oferują najlepszą z możliwych ochronę na poziomie komórkowym. Reishi można zażywać doustnie, dostępne są głównie w suplementach, choć od pewnego czasu są sprzedawane także jako produkt kawowy.

Komentarze do: Grzyby reishi wydłużą ci życie?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz