Szukaj

Dzień wegetarianizmu

Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu ustanowiony został na dzień 1 października przez Międzynarodową Unię Wegetariańską (International Vegetarian Union - IVU).

Postanowienie to zostało podjęte w czasie 24-go Światowego Kongresu Wegetariańskiego, na zebraniu ogólnym, które odbyło się 22-go listopada 1977 roku w New Delhi (Indie). Projektodawcą było Północnoamerykańskie Towarzystwo Wegetariańskie (North American Vegetarian Society).

Celem tego dnia jest promocja wegetarianizmu oraz informowanie o korzyściach z niego płynących, w tym o korzyściach dla zdrowia.


W wielu miejscach na całym świecie organizowane są imprezy z wegetariańskim poczęstunkiem, rozdawane ulotki. Obchody przybierają postać happeningów i festiwali. W miejscach publicznych (np. centra handlowe, biblioteki publiczne) wystawiane są tablice informacyjne, a przechodnie zachęcani są, by choć przez jeden dzień spróbowali wegetariańskiej diety. Przygotowywane są na tą okazję informacje na temat wegetarianizmu, czasem również na temat zwierząt hodowlanych (2 października jest Światowy Dzień Zwierząt Fermowych i w niektórych miejscach te obchody są łączone), organizowane są rozmaite dyskusje, wykłady, odczyty, wystawy, czasem nawet lekcje gotowania lub prezentacja przygotowania wegetariańskich potraw.

Empatia.pl


Komentarze do: Dzień wegetarianizmu

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz