Szukaj

Duńczycy znaleźli wieprzowinę w wołowym kebabie

Władze duńskie poinformowały, iż odkryto ślady wieprzowiny w mięsie sprzedawanym jako wołowina na kebaby. Odkrycia dokonano w trakcie inspekcji, którą zdecydowano się przeprowadzić w związku z ostatnim „końskim skandalem”.Rzecznik duńskiej agencji regulującej żywność powiedział, że wołowinę znaleziono w mięsie od dostawcy Andalu Kod.

Erik Jepsen wyjaśnia: - Dowiedzieliśmy się, że mięso pochodzi z Polski. Jest to część naszego śledztwa, które podjęliśmy z powodu skandalu z koniną. Przeanalizowaliśmy mięso sprzedawane przez blisko 100 firm.

Na stronie internetowej firmy Anadolu Kod możemy przeczytać, że jest to wiodący producent mięsa na Doner kebab w Danii i w Polsce.


Duńska gazeta Politiken, która pierwsza pisała o tym odkryciu, dodaje teraz, że muzułmańskie stowarzyszenia w kraju domagają się bardziej rygorystycznych inspekcji żywności.

Federacja Danish Halal Federation nawołuje o wprowadzenie etykietek „halal”, aby duńscy muzułmanie mogli mieć pewność, że mięso pochodzi od zwierząt zabitych według zasad ich religii i nie miało kontaktu z wieprzowiną.

Europejski skandal z koniną wybuchł w styczniu, kiedy testy przeprowadzone w Irlandii wykryły, iż w niektórych produktach, które miały być wołowe, znalazła się także konina.

Skandal wkrótce objął cały kontynent, powodując wycofanie wielu produktów z półek sklepowych, podburzając częściowo zaufanie konsumentów do europejskiej żywności oraz budząc liczne obawy, dotyczące przede wszystkim zdrowia. Rządy wielu państw zdecydowały się na wdrożenie śledztw.

Komentarze do: Duńczycy znaleźli wieprzowinę w wołowym kebabie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz