Szukaj

Dieta organiczna może zmniejszyć poziom pestycydów o 90%

Nowe badania, które opublikowane mają zostać w lipcu 2014 roku w wydaniu Journal of Environmental Research, wykazały, że stosowanie diety organicznej przez zaledwie jeden tydzień może zmniejszyć poziom pestycydów u dorosłych o prawie 90%.

Analiza potwierdza również wyniki badania z 2006 roku w sprawie dzieci, które przebywają na diecie organicznej mają znacznie obniżony poziom pestycydów fosforoorganicznych niż inne dzieci.

Wyniki badań mają istotne znaczenie w redukcji ekspozycji na pestycydy w czasach, gdy wiele z komercyjnych, nieekologicznych produktów obciążanych jest właśnie tymi składnikami, jak również stwierdzają wartość regularnego spożywania produktów ekologicznych, szczególnie u dzieci.

Szczegóły nowego badania

Badanie zostało przeprowadzone przez Uniwersytet RMIT i był prowadzony przez Dr Lizę Oates. Dr Oates stwierdziła, że nietrzymanie fosforanu alkilu był o 89% niższy u uczestników, którzy przebywali na diecie organicznej przez siedem dni w porównaniu z osobami przebywającej na „normalnej” diecie w tym samym okresie.

W badaniach w fazie organicznej, uczestniczy mieli za zadanie spożywać 93% żywności ekologicznej, a w tym 83% „certyfikowanych produktów ekologicznych” i 10% „prawdopodobnie produktów organicznych”. Dr Oates powiedziała, że duży spadek zawartości pestycydów fosforoorganicznych związane jest ze źródłem źródłem ich pochodzenia, czyli żywnością. Niemniej jednak, może być to związane również z innymi źródłami takimi jak drogi oddechowe czy wchłanianie składników przez skórę.

W badaniach okazało się, że pestycydy wpływają na szereg kwestii zdrowotnych, a w tym na raka i problemy z układem nerwowym. Dr. Oates powiedziała, że nie jest to zaskakujące ponieważ wiele z tych środków zostało opracowane w gazach nerwowych.

Również w ostatnio opublikowanych badaniach w czasopiśmie Pediatrics, naukowcy przedstawiają, że dzieci, które mają wysoki poziom pozostałości pestycydów, są w 93% bardziej narażone na ADHD.

Pestycydy w produktach

W wielu produktach znajduje się znacząca ilość pestycydów. Według Environmental Working Group, która właśnie wydała swoją listę produktów w których znajdują się pestycydy, uważa, że jabłka są najgorsze. Większość uprawianych jabłek i sprzedawanych w USA posiadają dużą ilość dwufenyloaminy (DPA), pestycydów chemicznych, które pozwalają leżeć jabłka w chłodnym miejscu nawet przez rok czasu zanim pojawią się w sklepie spożywczym.

Badania metabolizmu DPA w jabłkach, stwierdzają, że DPA wnika w skórę z miąższu owocu, a po 40 tygodniach miąższ zawiera 32% pozostałości pestycydów. W 2010 roku, naukowcy USDA testowali surowe jabłka i znaleźli DPA w 80% badanych owocach.

Komentarze do: Dieta organiczna może zmniejszyć poziom pestycydów o 90%

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz