Szukaj

Dieta F.X. Mayra

Dieta F.X. Mayra stanowi skuteczną kurację odchudzającą, która w żadnym wypadku nie obciąża organizmu, a po jej zakończeniu możliwy jest normalny powrót do stałych nawyków żywieniowych. Dieta ta pozwala pozbyć się około 3 kilogramów. Jej autorem jest dr Mayr, który zajmował się leczeniem wszelkich zaburzeń trawienia.Na czym polega dieta?

Dieta opiera się na spożywaniu przez tydzień produktów ubogich w białko oraz warzyw, które nie zakwaszają organizmu. W pierwszych dwóch dniach jada się tylko białe pieczywo i warzywa, natomiast w kolejnym 5 dopuszczalne jest spożywanie 30g białka w ciągu dnia. Wskazane jest żeby źródłem takiego białka były produkty mleczne.

Pierwotna wersja diety Mayra zakłada picie mleka pochodzącego prosto od krowy lub niepasteryzowanego, zakupionego bezpośrednio z rąk hodowcy. Dopuszcza się jadanie wszelkich produktów, do których produkcji posłużyło świeże mleko. Mowa tutaj o serach, twarogach, maślance czy serwatce. Dozwolone jest oczywiście picie mleka pasteryzowanego jednakże mleko pochodzące prosto od krowy ma więcej właściwości odżywczych, a tym samym dieta daje lepsze rezultaty.

Podczas diety należy pić napary z kozłka lekarskiego, gdyż taki napój skutecznie tłumi pojawiające się uczcie głodu. Należy wypijać napar tuż przed snem, by uczucie głodu nie pojawiło się w środku nocy. Rankiem najlepiej jest wypić kawę lub herbatę bez cukru. Jak w każdej diecie także tutaj zalecane jest picie dużych ilości wody mineralnej. Powinno to być co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Jak widać osoby korzystające z diety Mayra przez krótki czas mogą spożywać wyłącznie suche bułki, wywary warzywne, herbatki ziołowe, mleko oraz wodę mineralną. Dieta ta jest bardzo uboga jeżeli chodzi o możliwości wyboru produktów, jednakże jej okres trwania także nie jest zbyt długi.


Dieta Mayra nie polega tylko na spożywaniu konkretnych rodzajów produktów. Jej głównym założeniem jest przede wszystkim jadanie posiłków w odpowiedni sposób. Warto wiedzieć jakie zasady wiążą się ze stosowaniem tego sposobu odżywania.
  • Rozdrabnianie warzyw
W zależności od rodzaju spożywanego warzywa należy się nim odpowiednio zająć. Od obróbki produktu w dużym stopniu zależy przyswajanie składników odżywczych w nim zawartych. Należy cukinię, kabaczek oraz dynię rozdrabniać na grubej tarce, podczas gdy do selera, marchwi, buraków, rzepy, pasternaku, kalafiora, kalarepy, czy rzodkwi wystarczy użyć tarki o niewielkich oczkach. Kapustę, seler, koper, ogórki i cebulę należy kroić w cienkie paski, natomiast cykorię, szpinak, paprykę oraz sałatę ogrodową należy spożywać w w formie grubszych pasków. Pomidory wystarczy pokroić w plastry, a sałatę głowiastą i rzeżuchę można jadać normalnie bez żadnej obróbki.

  • Sposób jadania chleba
Przede wszystkim chleb należy pokroić na kromki. Następnie po wzięciu niewielkiego kawałka do ust należy przeżuwać go tak długo, aż poczuje się lekko słodkawy posmak. W takim właśnie momencie należy wypić łyżeczkę soku warzywnego. Po kilku chwilach można wziąć następny kawałek. Każdy kęs powinien być dokładnie przeżuty i popity sokiem warzywnym. Je się tak długo, aż poczuje się lekkie nasycenie.

Kto może stosować dietę?


Dieta Mayra trwa o tyle krótko, iż nie powinna wywołać żadnych niebezpiecznych dla zdrowia powikłań. Są jednak sytuacje, w których wybór tej diety jest odradzany. Mowa tutaj o osobach, które narażone są na co dzień na intensywną pracę fizyczną. Chodzi tutaj nie tylko o osoby pracujące, ale także o te, które ostro trenują. Dieta Mayra jest wskazana dla osób, które prowadzą niezbyt aktywny tryb życia. Dodatkowo z takiego sposobu odżywania mogą skorzystać wyłącznie osoby zdrowe. W przypadku osób chorych ewentualne przeprowadzenie tej diety musi zostać skonsultowane z lekarzem, w innym wypadku jest ona całkowicie zabroniona. Dieta Mayra nie jest wskazana dla osób będących świeżo po operacji, dla tych, u których waga samorzutnie spada oraz dla ludzi mających problemy z krzepliwością krwi.

Dieta Myra z pewnością nie należy do typowych diet odchudzających. Jej bezpośrednim celem jest przede wszystkim oczyszczenie organizmu z różnych substancji szkodliwych, które wytwarzane są w organizmie podczas procesu przemiany materii.

Komentarze do: Dieta F.X. Mayra

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz