Szukaj

Dieta antyrakowa

Jak się okazuje dieta ma zbawienny wpływ nie tylko na wygląd i samopoczucie, ale też na zdrowie. Lekarze potwierdzają, że sposób odżywiania w znacznym stopniu wpływa na pojawianie się nowotworów. By nie dopuścić do zachorowania na chorobę nowotworową trzeba nie tylko rzucić palenie, ale także odżywiać się w prawidłowy sposób.Jadłospis każdego z nas powinien być ubogi w produkty zawierające duże ilości tłuszczy, cukru i soli. Wskazane jest natomiast spożywanie posiłków pełnych witamin A, C i E. Poza tym ważne jest dostarczanie organizmowi pierwiastków takich jak magnez czy selen. Takie składniki mogą skutecznie wzmocnić naszą ochronę przez jakąkolwiek chorobą nowotworową.

Poza jadanymi potrawami istotne są także spożywane płyny. Nie od dzisiaj wiadomo, że dużo wartości odżywczych ma woda mineralna, która zalecana jest praktycznie przy każdej diecie. Bogate w właściwości antyrakowe są także świeżo wyciśnięte soki z owoców, soki warzywne, zielona herbata oraz mieszkanki ziołowe. Jak powszechnie wiadomo niewskazane jest spożywanie alkoholu, gdyż sprzyja on głównie nowotworom jamy ustnej i przełyku. Oczywiście nie każdy alkohol jest szkodliwy. Wino w umiarkowanych ilościach wpływa korzystnie na ochronę organizmu. W przypadku diety antyrakowej wskazane jest także jadanie papai, jagód oraz cytrusów. Dużo wartości odżywczych ma biała skórka, w którą zaopatrzone są te owoce.

W większym stopniu narażone na wystąpienie choroby nowotworowej są osoby otyłe, dlatego jak się okazuje odpowiednia masa ciała sprzyja nie tylko lepszemu samopoczuciu, ale także zdrowiu. Podobnie sprawa wygląda ze stresem. Osoby, które prowadzą bardzo stresujący tryb życia w większym stopniu narażone są na wystąpienie różnego rodzaju schorzeń, w tym również nowotworowych.


Jak się również okazuje świeże warzywa i owoce stanowią istotny element diety antyrakowej. Duże porcje warzyw mogą wpłynąć korzystnie na nasz organizm. Owoce i warzywa są źródłem błonnika, składników mineralnych i fitozwiązków. Te składniki w znacznym stopniu wzmacniają ochronę organizmu.


Które produkty zawierają te składniki?

  • pomidory
  • brokuły
  • winogrona i skórka z winogron
  • cytrusy
Warzywa i owoce są bogate w wiele witamin, także w witaminę E, C i beta-karoten. Bardzo ważne jest spożywanie takich warzyw jak kapusta, kalarepa, kalafior, brukselka, czosnek, cebula i pietruszka. Ważne w diecie antyrakowej są także takie produkty jak ryż, makarony, zboża, rośliny strączkowe i ziemniaki z tego powodu, iż są one źródłem skrobi, a tym samym błonnika. Błonnik jest istotnym składnikiem odżywczym, zapobiegającym powstawaniu nowotworów.

Badania wskazują, że najbardziej narażone na powstanie raka jelita grubego są osoby, których dieta opiera się na tłuszczach nasyconych. Jest to związane z tym, że tłuszcze powodują wytwarzanie się estrogenów. Dlatego też zaleca się unikanie tłustych przetworów mlecznych, tłustych mięs oraz dań gotowych. Poza tym badania choć niejednoznaczne wskazują, że mięso drobiowe i ryby są bardziej wskazane przy diecie antyrakowej niż mięso czerwone. Sam rodzaj mięsa nie jest jednak tak istotny jak jego przygotowanie. Odradza się pieczenie na głębokim tłuszczu lub tłuszczu, który był już niejednokrotnie używany, z racji tego, że sprzyja to tworzeniu się substancji rakotwórczych, które później dostają się do organizmu. Wskazane jest spożywanie takich produktów jak ryby, cielęcina, polędwica wołowa, oliwa z oliwek, chude mleko oraz chude sery.

Każdemu z nas zależy na ładnym wyglądzie i dobrym zdrowiu, dlatego też tak ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad żywieniowych, gdyż daje nam to pewność, że nasz organizm jest lepiej uodporniony na wszelkiego rodzaju choroby i schorzenia, w tym choroby nowotworowe.

Komentarze do: Dieta antyrakowa

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz