Szukaj

Czy fale ultradźwiękowe są skuteczne w walce z tkanką tłuszczową?

Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej to doskonała alternatywa dla osób, które pomimo aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania nie mogą uzyskać wymarzonej sylwetki. Jedną z nieinwazyjnych metod usuwania uporczywego tłuszczu jest technologia UltraShape. Na czym polega innowacyjny zabieg?

Czy fale ultradźwiękowe są skuteczne w walce z tkanką tłuszczową?

Trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych umożliwiają zogniskowane fale ultradźwiękowe. Ustalona dawka energii dostarczana jest do ściśle określonej przestrzeni w podskórnej warstwie tłuszczu, gdzie ultradźwięki generują efekt mechaniczny przerywający błony adipocytów. Obumarłe komórki uwalniane są do układu limfatycznego, a następnie metabolizowane i wydalane w naturalnym procesie fizjologicznym. Zabieg UltraShape przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn którzy chcą w nieinwazyjny sposób pozbyć się uporczywego tłuszczu z niewielkich obszarów ciała, np. okolic brzucha. Obecnie jest to jedyna technologia trwale zwalczająca tkankę tłuszczową o różnej grubości za pomocą fal ultradźwiękowych.

Bezpiecznie i bez bólu


Pomimo tego, że technologia UltraShape jako jedyna wykorzystuje zogniskowane fale ultradźwiękowe o wysokiej mocy, jest ona całkowicie bezpieczna - Nad prawidłowym kontaktem akustycznym przetwornika ze skórą czuwa wbudowany system monitorowania. Podczas zabiegu rozbijane są tylko komórki tłuszczowe, natomiast skóra, naczynia krwionośne i nerwy pozostają nienaruszone. Efekt ten uzyskuje się dzięki ogniskowemu działaniu ultradźwięków dużej mocy na odpowiedniej głębokości - mówi Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.


Zabieg trwający od jednej do dwóch godzin składa się z trzech etapów. Rozpoczyna go masaż zwiększający przepływ krwi i przygotowujący ciało do aplikacji ultradźwięków. Rozbijanie tkanki tłuszczowej to główna faza zabiegu, po której wykonywany jest masaż wykorzystujący fale radiowe. Jego efektem jest drenaż limfatyczny oraz poprawa jędrności i napięcia skóry.

Nowoczesna procedura to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać idealną figurę, lecz obawiają się bólu oraz ingerencji w swoje ciało. - Modelowanie sylwetki za pomocą technologii UltraShape zapewnia bezbolesny zabieg i wyklucza skutki uboczne w postaci zaczerwień czy siniaków - dodaje specjalista z firmy SHAR-POL. Metoda ta nie wymaga znieczulenia, nacięć czy zastrzyków i można z niej skorzystać w gabinetach medycznych, a także kosmetycznych.

Efekty zabiegu

Rezultaty w postaci mniejszego obwodu ciała średnio od 4 do 10 centymetrów widoczne są już od 8 dni po wykonaniu zabiegu. Cały proces odbywa się bez okresu rekonwalescencji i nie wymaga  konieczności przebywania w domu oraz wizyt kontrolnych. Co najważniejsze technologia UltraShape zapewnia długotrwałe skutki i zapobiega efektowi jo-jo. Często wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać wymierne rezultaty. Jeśli chcemy zwiększyć jego skuteczność, całą procedurę możemy wykonać ponownie po upływie dwóch tygodni.

Innowacyjne rozwiązania medycyny estetycznej to doskonała alternatywa dla złożonych zabiegów tradycyjnej liposukcji. Nieinwazyjne techniki modelowania sylwetki umożliwiają bezbolesne zabiegi z zachowaniem efektywności technik chirurgicznych.

Komentarze do: Czy fale ultradźwiękowe są skuteczne w walce z tkanką tłuszczową?

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz