Szukaj

Czego twój lekarz nie powie ci o witaminie D

Czy masz niedobór witamy D? Większość ludzi, żyjących w nowoczesnym świecie, czyli przede wszystkim w zamkniętych pomieszczeniach, ma niedobór tej ‘słonecznej witaminy’. Witamina D jest niezbędnym składnikiem w każdym aspekcie zdrowia. Jej niski poziom powoduje zwiększone ryzyko zachorowania na raka, osteoporozę, depresję, artretyzm i wiele innych chorób.Jeśli twój lekarz nie rozumie albo nie docenia wartości witaminy D, koniecznie znajdź innego! Obecnie koszty opieki medycznej wzrastają niebotycznie, a lekarze leczą tylko choroby i ich objawy, ignorując medycynę naturalną. Zapomnij o tym, co słyszałeś w mediach, witamina D może leczyć choroby w naturalny sposób, bez leków czy operacji.

10 najczęściej przepisywanych leków w Stanach Zjednoczonych według IMS Institute for Healthcare Informatics w rzeczywistości zawiera substancje toksyczne i powoduje więcej szkody niż pożytku.

Żaden z tych leków nie uzupełnia zapotrzebowania na podstawowe składniki odżywcze, a ich niedobór powoduje stany zapalne, łączące się z bólem, depresję oraz wachlarz innych dolegliwości.

Wbrew popularnemu przekonaniu, większość tradycyjnie kształconych lekarzy ma ograniczoną wiedzę na temat zdrowia. Potrafią wypisywać recepty i skierowania oraz wykonywać zabiegi chirurgiczne, co w rzeczywistości nie jest leczeniem, a w pewnym stopniu ‘zarządzaniem chorobą’.


Dowiedziono naukowo, że witamina D zapobiega wielu chorobom

Zdaniem naukowców z Harvard School of Public Health, kilka przeprowadzonych badań wykazało, że niedobór witaminy D wzmaga ryzyko złamań kości u starszych osób.

W rzeczywistości naukowcy dowiedli, że przyjmowanie dużych ilości suplementów witaminy D – około 800 jednostek IU dziennie – zmniejszyło o 20% złamania kości (poza kręgosłupem), podczas gdy mniejsze dawki (400 jednostek IU lub mniej) nie wykazały żadnej skuteczności w zapobieganiu złamaniom.

Badania Health Professional Follow-Up Study sprawdziły poziom witaminy D u prawie 50 tys. zdrowych mężczyzn, a następnie śledziły ich stan zdrowia przez 10 lat. Naukowcy doszli do wniosku, że mężczyźni z niedoborem witaminy D byli dwa razy bardziej podatni na atak serca w porównaniu z tymi, u których poziom tej substancji był właściwy.

Większość ekspertów z dziedziny medycyny naturalnej zgadza się, że odpowiedni dla zdrowia poziom witaminy D wynosi ok. 50 – 60 nanogramów na mililitr, a inni twierdzą, że w niektórych przypadkach chorobowych nawet więcej.

Są dosłownie setki, jeśli nie tysiące, naukowych publikacji na temat wpływu witaminy D na zmniejszanie ryzyka chorób.

Najlepiej podsumowują je słowa lekarza Williama Granta, który zajmuje się badaniami nad tą witaminą: - Przyjmowanie lub produkowanie w organizmie witaminy D w ilości 2000-4000 IU na dzień, prowadzące do poziomu kalcydiolu w osoczu rzędu ponad 40 nanogramów na mililitr, znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe oraz zakaźne. Przy tym osoby o ciemniejszym kolorze skóry potrzebują więcej witaminy D.

W czasie kiedy koszty leczenia rosną, a konwencjonalna medycyna często zawodzi, warto zwrócić się w stronę metod naturalnych i docenić dobrodziejstwa witaminy D.

Komentarze do: Czego twój lekarz nie powie ci o witaminie D

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz