Szukaj

Bogata w przeciwutleniacze dieta pomaga walczyć z lękiem, stresem i depresją

Medycyna ortomolekularna polega na stosowaniu dużych dawek suplementów zamiast konwencjonalnych leków. Pierwotnie ten model leczenia stosowano w psychiatrii. W latach 50 znany na całym świecie biochemik, laureat nagrody Nobla Linus Pauling, badał molekularne wydarzenia towarzyszące chorobie. Termin „ortomolekularny” oznaczał dla niego „właściwe stężenie właściwych molekuł”.Dwóch psychiatrów, Abraham Hoffer i Humphry Osmond, za pomocą dużych dawek niacyny lub witaminy B3 z powodzeniem zaczęli leczyć schizofrenię.

W ten sposób rozpoznanie zbalansowanej zawartości substancji odżywczych w mózgu zapoczątkowało psychiatrię molekularną, która doprowadziła także do wykształcenia ortomolekularnych metod leczenia fizycznych dolegliwości.

Porównanie terapii ortomolekularnej i leczenia konwencjonalnymi lekami

Przykładem medycyny ortomolekularnej jest stosowanie dużych dawek witaminy C. Z powodzeniem leczono za jej pomocą różne schorzenia. Jednak przedstawiciele medycyny konwencjonalnej ciągle odrzucają te metody, odmawiając przyznania, że są skuteczne.

Przykładem na to może być historia Fredericka Roberta Klennera, lekarza z małego miasteczka w Północnej Karolinie. W czasie epidemii w latach 1948-1950 za pomocą zastrzyków z witaminą C leczył dzieci chore na polio.


Swoje metody terapii polio i zapalenia płuc zreferował na konferencji medycznej. Żaden z jego kolegów po fachu nie był pod wrażeniem. Żaden nie zadał sobie nawet trudu zadania mu jakiegokolwiek pytania.


Psychiatrzy marginalizują psychiatrię ortomolekularną jako szarlatanerię, podczas gdy sami przepisują szkodliwe tradycyjne leki po krótkiej wizycie w gabinecie w oparciu o klasyfikację „Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders” (DSM-5).

Leki często pogarszają stan pacjenta, a nawet wywołują u niego myśli samobójcze lub powodują, że staje się niebezpieczny. Niejednokrotnie zdarza się, że dzieci i nastolatki są zmuszane do przyjmowania ich, nawet w wypadku drobnych problemów behawioralnych.

Eksperyment medyczny przeprowadzony w Indiach potwierdza to, co praktykujący medycynę ortomolekularną wiedzą od dawna

Eksperyment w indyjskiej klinice psychiatrycznej prywatnego szpitala został przeprowadzony na grupie 80 osób w wieku od 20 do 60 lat. Wszyscy z nich doświadczali depresji oraz lęków. Badania wykazały, że mieli niedobory witamin A, C oraz E.

Po sześciu tygodniach podawania witamin przeciwutleniających, stan pacjentów znacznie się poprawił. Autorzy eksperymentu uznali, że stosowanie suplementów przeciwutleniających było użytecznym rodzajem terapii wspomagającej pacjentów cierpiących na lęki i depresję.

Niestety, lekarze, którzy stosują ortomolekularne metody leczenia bez skutków ubocznych, muszą pozostać anonimowi. Być może więcej badań takich jak tutaj opisane, pomoże w tym, aby zaistniały one w publicznej świadomości i uzyskały więcej akceptacji ze strony profesjonalistów.  

Komentarze do: Bogata w przeciwutleniacze dieta pomaga walczyć z lękiem, stresem i depresją

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz