Szukaj

4 pokarmy, które poprawią trawienie

Nasze systemy trawienne są zagrożone ze względu na niedobór składników odżywczych, nadmiar różnych toksyn i stresu. Dobrą wiadomością jest to, że równowaga trawienna zostanie przywrócona przez wyeliminowanie złych nawyków żywieniowych i wprowadzenie produktów, które wspomogą pracę układu pokarmowego.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy jest rodzajem octu wykonanego ze sfermentowanych jabłek. Spożywanie tego produktu wprowadza korzystne enzymy, probiotyki i aminokwasy do diety, które poprawią trawienie, łagodzą zgagę, stymulują układ limfatyczny. Wspomagają także pozbycie się grzybów z rodziny Candida i pomagają wzmocnić system odpornościowy.

Ocet jabłkowy pomoże również wzmocnić pH w żołądku, gdyż kwas żołądkowy jest kluczowym składnikiem w procesie trawienia. Osłabione stężenie kwasu żołądkowego oraz brak enzymów i probiotyków są czynnikami ryzyka zachorowania na refluks i zgagę. Na szczęście, ocet jabłkowy może pomóc rozwiązać te wszystkie problemy.

Nasiona Chia

W przeciwieństwie do nasion lnu, nasiona chia nie muszą być rozdrobnione w celu uwolnienia ich wartości odżywczych. Jednak korzyści lecznicze znacznie się poprawiają, gdy są nasączone wodą, ponieważ wtedy stają się "czyścicielami" przewodu pokarmowego. Dzięki znajdującym się w nich prebiotykom i efekcie "czyszczenia", nasiona chia mają właściwości kojące dla przewodu pokarmowego i są pomocne w zapobieganiu i poprawie pracy układu pokarmowego.

Kiszone warzywa

Kiszone warzywa utrzymują niski poziom złych bakterii i drożdży takich, dzięki wspomaganiu produkcji pałeczek kwasu mlekowego wytwarzajacych kwas mlekowy, który może zmieniać kwasowość w jelitach, co pomaga zapobiec nagromadzeniu się nieprzyjaznych bakterii, pleśni i grzybów z rodziny Candida.

Jednym z najczęściej kisoznych warzyw jest kapusta. Jednak prawie każde warzywo może być fermentowane i może być przechowywane przez wiele miesięcy lub nawet lat w odpowiednich warunkach. Ostatnio, badania laboratoryjne wykazały domowych kapustą zliczania probiotyczny, który 10 bilionów Krasnoludy większość probiotycznych suplementów na rynku.

Czosnek

Czosnek jest niesamowitym pożywieniem, które może radykalnie zmienić wewnętrzną gospodarkę organizmu dzięki jego antybakteryjnym, antywirusowym i przeciwgrzybicznym właściwościom. Pomaga bezpiecznie usunąć wszystkie drobnoustroje, które niszczą układ trawienny. Czosnek jest o wiele bardziej skuteczny zwalczaniu bakterii niż niektóre antybiotyki farmaceutyczne.

Komentarze do: 4 pokarmy, które poprawią trawienie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz