Szukaj

Woda siarczkowa – leczy, pielęgnuje i relaksuje

Podziel się
Komentarze0

Nasz kraj ma niezaprzeczalne, wieloletnie tradycje w zakresie korzystania z naturalnych zasobów w leczeniu różnych schorzeń. Nie każdy jednak wie, że z polskiego odwiertu Malina pozyskuje się solankę siarczkową o najsilniejszym na świecie składzie, która wykorzystywana jest m.in. w balneoterapii.


Kąpiele w wodzie siarczkowej skutecznie leczą dolegliwości takie jak: zwyrodnienia stawów i kręgosłupa, dyskopatia, choroby ginekologiczne, przewlekłe choroby skóry (łuszczyca, zapalenia łojotokowe, zapalenia atopowe), miażdżyca, cukrzyca, reumatoidalne zapalenia stawów czy zaburzenia krążenia. Ponadto wykorzystuje się je w leczeniu chorób pochodzenia neurologicznego: neuralgii, neuropatii, zespołów korzeniowych czy niedowładów.

Woda siarczkowa, wydobywana ze źródła w Solcu Zdroju, zawiera duże stężenie czynników aktywnych fizjologicznie, intensywnie oddziaływujących na skórę i cały organizm. Mają zastosowanie w kuracji chorób narządu ruchu oraz jego rehabilitacji. Wykorzystuje się je także w łagodzeniu dolegliwości reumatycznych i bólów kręgosłupa. To jednak tylko niektóre z leczniczych właściwości wody siarczkowej – powiedział dr n. med. Marek Grabski


Siła oddziaływania zabiegów balneologicznych zależy od stężenia czynnych związków siarki w wodzie. Wpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą siarczkową, która łagodnie złuszcza, a następnie stymuluje proces odnowy naskórka. Działanie to wspomagają bakterio-grzybobójcze właściwości wody. Efekt miejscowy to również lepsze ukrwienie, pobudzenie mikrokrążenia i metabolizmu skóry.

Kąpiele siarczkowe wykazują działanie przeciwzapalne, uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu. Efektem tego jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków oraz poprawa ruchomości stawów.

Kąpiel siarczkowa wpływa korzystnie również w chorobach przemiany materii, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, kwasu moczowego oraz glukozy.

Komentarze do: Woda siarczkowa – leczy, pielęgnuje i relaksuje

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz