Szukaj

Poród wieloraczków

Podziel się
Komentarze0

Gdy dowiadujesz się, że jesteś w ciąży z bliźniętami lub nosisz w swoim brzuchu wieloraczki zaczynasz zastanawiać się jak będzie przebiegał twój poród. Dzień w którym przychodzi na świat dziecko to wyjątkowy moment, w wypadku ciąży mnogiej przebiega on inaczej niż porody o których słyszałaś od innych matek.Nie musisz się denerwować na myśl o tym, jakim sposobem dzieci trafią do Twoich ramion. Najważniejsze aby znalazły się w nich bezpiecznie, a rodzaj porodu nie zagrażał zdrowiu Twojemu i Twoich dzieci.

Jak wygląda poród bliźniąt lub większej ilości dzieci?

  • Przede wszystkim akcja porodowa może trwać krócej. Nie musisz się stresować się tym, że ból jaki będziesz odczuwać będziesz musiała znieść dwa razy więcej. Pierwsza faza porodu zazwyczaj trwa krócej, czyli szybciej znajdziesz się w punkcie, w którym następuje moment parcia (jeżeli oczywiście poród następuje silami natury).
  • Zdarza się też, że poród trwa dłużej. Jest to powodem dużego rozciągnięcia macicy co tym samym sprawia, że skurcze są słabsze. W wypadku takich skurczy należy dłużej czekać na pełne rozwarcie szyjki macicy.
  • Poród będzie bardzo uważnie monitorowany. Lekarz użyje kardiografów (przynajmniej dwóch) aby obserwować, jak dzieci reagują na skurcze porodowe. W pierwszej fazie porodu, gdy maleństwa będą kontrolowane przez monitor zewnętrzny będziesz mogła jeszcze się swobodnie poruszać, natomiast już na późniejszym etapie kiedy elektroda jest umieszczona wewnątrz nastąpi brak możliwości poruszania się, zresztą wątpliwe byś miała na to jeszcze ochotę. Skonsultuj się jeszcze ze swoim lekarzem w celu potwierdzenia tej informacji.
  • Najpewniej poród będzie przebiegał na sali operacyjnej, taki jest wymóg większości szpitali. Jest to jednak kolejna z informacji o którą musisz dopytać lekarza, aby mieć pewność że tak właśnie będzie.
  • Prawdopodobnie otrzymasz znieczulenie zewnątrzoponowe. W wypadku ciąży mnogiej takie znieczulenie jest wymagane ze względu na fakt, że może zaistnieć potrzeba wykonania cięcia cesarskiego.

Poród bliźniąt

Najczęściej poród bliźniąt następuje siłami natury. Ale nie oznacza to, że przebiega on tak samo jak u kobiet rodzących jedno dziecko. Po tym jak nastąpi pełne rozwarcie szyjki macicy, dziecko A przychodzi na świat w kilka chwil lub niestety wręcz przeciwnie. W większości przypadków porodu bliźniąt drogami natury drugie dziecko pojawia się na świecie w 10 do 30 minut. I zwykle kobiety twierdzą, że urodzenie drugiego dziecka było dużo łatwiejsze. Czasami w przypadku wystąpienia komplikacji dziecko A przychodzi na świat siłami natury, natomiast dziecko B musi zostać przywitane na świecie poprzez cesarskie cięcie. Dochodzi do takiej sytuacji w momencie kiedy na przykład łożysko zostanie przedwcześnie odklejone. Najczęściej poród mieszany jest koniecznością, która ratuje życie dziecka.

Planowany cięcie cesarskie

Cesarskie cięcie już wcześniej zostaje omówione z lekarzem, wtedy też wyznacza On datę jej przeprowadzenia. Powodem decyzji lekarza, aby wykonać cesarskie cięcie może być łożysko przodujące lub inne problemy natury położniczej. Dziecko może się też ułożyć w sposób, który jest bardzo ryzykowny dla przeprowadzenia akcji porodowej siłami natury. Podczas cesarskiego cięcia otrzymasz znieczulenie podpajęczynówkowe lub inne które będzie znieczuleniem przewodowym.

Poród Trojaczków


W takim przypadku dzieci najczęściej przychodzą na świat poprzez cięcie cesarskie. Powodem tego, jest fakt iż jest to najbezpieczniejsza forma porodu dla dzieci oraz matki. W rzadkich przypadkach dziecko A i B może urodzić się silami natury, a dopiero ostatnie będzie wymagało przeprowadzenia cięcia cesarskiego. Najważniejsze w przypadku ciąży mnogiej i porodu jest to aby wszyscy wrócili zdrowi do domu. Dlatego nie ważna jest metoda, a to by wszystko było bezpieczne dla Ciebie i dzieci.

Komentarze do: Poród wieloraczków

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz