Szukaj

MTP Kit, lek poronny dostępny w sprzedaży internetowej, naraża na ciężkie ryzyko

Podziel się
Komentarze0

MTP Kit, nowe lekarstwo sprzedawane drogą internetową, poważnie niepokoi AFSSAPS oraz DGS we Francji. Pozwalający na samodzielne dobrowolne przerwanie ciąży, lek ten jest zakazany we Francji, ponieważ naraża kobiety na prawdziwe niebezpieczeństwo.Francuskie władze zdrowotne ostrzegają przez użyciem pewnego produktu, nazwanego MTP Kit, przedstawianego jako lekarstwo pozwalające na przerwanie ciąży, które jest sprzedawane przez internet.

Zakazany we Francji, produkt ten „naraża na poważne zagrożenia dla zdrowia”. Skomercjalizowany przez indyjską grupę Cipla, lek ten jest dostępny w sprzedaży internetowej.

Chodzi tutaj o nielegalny lek, który nie ma żadnego pozwolenia na wejście na rynek, ani pozwolenia na import na terytorium francuskie, precyzują władze publiczne w komunikacie.

Generalna Dyrekcja Zdrowia (Direction générale de la santé, DGS) oraz Francuska Agencja ds. bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych (Agence française de sécurité sanitaire des produits de santé, Afssaps) dorzucają jeszcze, że sposób użycia, a przede wszystkim sposób podania produktu, narażają kobiety, które używają tego leku, na prawdziwe niebezpieczeństwo: nieudane poronienie, krwotok, poważne infekcje.


Poza tym, kontrole przeprowadzone przez laboratoria Francuskiej Agencji ds. bezpieczeństwa sanitarnego produktów zdrowotnych stwierdziły, że jego skład jest nieadekwatny.

Usunięcie ciąży powinno podlegać pewnym zasadom

Francuskie władze przypominają również, iż nie jest zalecane kupowanie sobie leków drogą internetową. Ich pochodzenie, ich jakość oraz ich bezpieczeństwo nie jest bowiem gwarantowane. Jedynie sieci aptek są regularnie kontrolowane przez władze zdrowotne.

Francuskie władze zdrowotne naciskają przede wszystkim na fakt, iż we Francji wielką wagę przywiązuję się do prawa do przerwania ciąży dla wszystkich kobiet, które chcą z niego skorzystać, a także do jakości praktyki, niezależnie od miejsca przeprowadzenia zabiegu: placówka zdrowotna, centrum planowania rodziny, centrum zdrowia, gabinet w mieście.

Francuskie Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej prezentuje przewodnik na temat dobrowolnego przerywania ciąży, z którego można się dowiedzieć wszystkiego o kolejnych etapach, o możliwych technikach oraz o opiece psychologicznej, jak również znaleźć dane kontatkowe do regionalnych centrów informacji. Pojawia się tutaj również informacja dla nieletnich, chcących przerwać ciążę, w warunkach całkowitej anonimowości i darmowo.

Komentarze do: MTP Kit, lek poronny dostępny w sprzedaży internetowej, naraża na ciężkie ryzyko

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz