Szukaj

Blizna po cesarce

Odpowiedz w wątku
feeli8
feeli8 01-06-2016 13:49

Niedawno zostałam mamą i mimo, że ze wszystkich sił chciałam urodzić drogą naturalną, nie dało się. Przeprowadzono u mnie cesarskie cięcie. Przez to na moim ciele została blizna. Nie wygląda ona zbyt dobrze. Chciałabym dowiedzieć się o jak największej ilości sposobów na pozbycie się blizny po cesarce. Znacie jakieś naturalne maści, może napary na blizny? Proszę o odzew!!

feeli8
feeli8 11-07-2016 14:25

Bliznę po cesarskim cięciu należy pielęgnować od samego początku. W pierwszych dniach powinno się ja często przemywać i "wietrzyć", nie zasłaniać bandażami czy lepcami.
Po około tygodniu, zaczyna się faza gojenia i tworzenia blizny, po cesarce. Już na tym etapie można stosować preparaty, ułatwiające prawidłowe zabliźnianie się tkanek, które zmniejszają ryzyko powstania bliznowca lub przerostu.
Blizna po cesarce formuje się nawet przez rok, w tym czasie warto stosować, odpowiednie maści. Po upływie od 12-18 miesięcy, blizna po cesarskim cięciu nie powinna być już tak bardzo podatna na preparaty, dlatego warto zacząć działać od razu.

olsenka
olsenka 12-07-2016 09:49

Porównując bliznę po cesarskim cięciu mojej ciotki i siostry widzę ogromną różnicę. Blizna po cesarce u mojej cioci jest dużo większa i bardziej widoczna, a blizna po cesarskim cięciu u mojej siostry jest prawie nie widoczna. Cesarskie cięcie przechodziły w odstępie 5 lat. Wyraźnie widać, że sposób wykonywania cesarskiego cięcia zdecydowanie się zmienił. Już nie robi się ta dużego nacięcia jak kiedyś i metody usuwania blizn po cesarce są coraz bardziej skuteczne. Coraz więcej naturalnych preparatów na blizny wchodzi na nasz rynek, myślę, że niedługo mało która kobieta będzie miała widoczne blizny po cesarskim cięciu na swoim ciele.

norter
norter 12-07-2016 12:39

Chciałam urodzić mojego synka naturalnie, jednak przez zbyt wysokie ciśnienie zostało wykonane cesarskie cięcie. Nie wstydzę się blizny po cesarce, nie jest ona specjalnie duża. Od początku o nią dbałam, smarowałam odpowiednimi maściami, przemywałam naparami z ziół. O bliznę po cesarce trzeba bardzo dbać, żeby nie zrobiły się brzydkie zrosty. Od pierwszych dni należy na nią zwracać uwagę.

truski
truski 12-07-2016 14:21

Już w pierwszych dobach po cesarskim cięciu, wtedy kiedy jeszcze pacjentka jest w szpitalu, powinna dbać o bliznę. Zaraz po zabiegu na bliznę nakładany jest jałowy gazik, który trzeba obserwować, sprawdzać, czy nie jest przesiąknięty krwią i czy się nie zamoczył. Pierwsze dni są na prawdę ważne w gojeniu blizny po cesarce. Nie można dopuścić, żeby do blizny dostało się zakażenie bo wtedy, na pewno blizna będzie większa i może to zagrozić zakażeniem całego organizmu. W późniejszym czasie można stosować specjalne maści, okłady itd. Blizny po cesarce w tym momencie są bardzo mało widoczne, ponieważ cięcia cesarskie wykonywane są na dole brzucha i nawet w dość skąpym bikini blizna jest niewidoczna.

Odpowiedz w wątku
Zobacz wszystkie komentarze do "Podstawowe zasady pielęgnacji blizny po cesarskim cięciu"