Szukaj

Złamany penis: karma zdradzających mężów?

Podziel się
Komentarze1

Seks poza małżeństwem, a także seks, który występuje poza „normalnymi okolicznościami” może zwiększyć ryzyko złamania penisa, stwierdza badanie, które przeprowadził doktor Andrew Kramer, urolog na uniwersytecie University of Maryland Medical Center.Wyższe ryzyko zdaje się być związane z niekonwencjolnalnymi sytuacjami, a w konsekwencji, z miejscami, w których ma miejsce stosunek seksualny, opowiada badacz.

Mężczyźni, którzy wzięli udział w badaniu, ucierpieli z powodu złamania penisa, w czasie seksu w niezwyczajnych miejscach, włączając to także pokoje wypoczynkowe w pracy. Większość z nich miała romanse pozamałżeńskie, dodatkowo.

W tak atypowej sytuacji seks może być szybki i wiązać się z niezwykłą albo dziwaczną seksualną pozycją, stwierdza doktor Andrew Kramer.

Wszystkie te czynniki mogą sprawiać, iż mężczyzna jest mniej zdolny do chronienia swojego penisa przed nieoczekiwanym urazem prowadzącym do złamania,
wyjaśnia urolog z University of Maryland Medical Center.

Złamany penis...

Złamanie penisa albo złamany penis w zasadzie nie jest złamaniem w dosłownym sensie. Jest to bowiem uraz, który dotyczy penisa w erekcji. Ponieważ w tej części męskiego ciała nie ma żadnej kości, termin „złamanie” odnosi się raczej do rozdarcia albo okaleczenia włóknistej membrany, nazywanej tunica albuginea, która otacza gąbczastą tkankę w centrum penisa.

Takiemu „złamaniu” towarzyszy krwotok, obrzęk oraz utrata erekcji.

... i co dalej?

Podczas gdy wcześniejsze badania skoncentrowały się na fizjologicznym mechanizmie „złamanego penisa”, a także nad tym, w jaki sposób go leczyć chirurgicznie, to żadne badania do tej pory nie przyjrzały się temu, co mężczyźni dokładnie robią po tak tragicznej katastrofie. A badanie doktora Kramera miało na celu wypełnienie tej luki.

Doktor Andrew Kramer przestudiował szesnaście przypadków złamania penisa, które były leczone w szpitalu uniwersyteckim University of Maryland Hospital w latach 2004 – 2011.

A swoje odkrycia doktor Kramer opisuje w Journal of Sexual Medicine.

Kara dla zdradzających mężów?

Połowa z tych pacjentów miało romans pozamałżeński, stwierdziło badanie. Większość z nich odbywała stosunki seksualne w niezywczajnych miejscach, wliczając w to łazienki, samochody i windy.

Jedynie trzech pacjentów uprawiało seks z własnymi żonami, we własnych sypialniach,
powiedział doktor Andrew Kramer. 

Seks może być ryzykowny

Nawet jeśli złamanie penisa jest rzadkością, to jednakże możemy przypuszczać, że część tych przypadków jest niezgłaszana, ze względu na kłopotliwe okoliczności, dodaje jeszcze lekarz.

Doktor Andrew Kramer uprzedza jeszcze, że seks, tak samo jak sport, wiąże się z ryzykiem urazów.

Jeśli uprawiasz seks z akrobacjami, musisz być ostrożny, ostrzega lekarz. Jeśli robisz coś w dziwnej pozycji albo w dziwnej sytuacji... musisz uważać na złamanie penisa.

Komentarze do: Złamany penis: karma zdradzających mężów? (1)

Wester
Wester 20-08-2017 15:34

Penis

1

http://lubietosiebawie.pl/produkt/tabletki-i-krem-na-naturalne-powiekszanie-penis-xl/ - Sprawdź sobie czy warto.... pokaż całość

OdpowiedzPokaż cały wątek (1)
Dodaj komentarzPokaż wszystkie komentarze