Szukaj

Duże ilości narkotyków na festiwalach muzycznych w Zjednoczonym Królestwie

Podziel się
Komentarze0

Brytyjski magazyn The Guardian dysponuje danymi z czterech lat na temat pojawiania się narkotyków na festiwalach muzycznych odbywających się w Zjednoczonym Królestwie. Dzięki temu, dziennikarzom tego pisma udało się sporządzić prawdziwy bilans ewolucji konsumpcji narkotyków pośród gości festiwalowych.Każdego roku festiwale muzyczne gromadzą w Zjednoczonym Królestwie wiele tysięcy różnych ludzi – przez kilka dni na gigantycznych terenach. Ale na pewno nie o takim obliczu tych wydarzeń muzycznych chce rozprawiać The Guardian.

Festiwale te to znakomita okazja dla handlarzy narkotyków, a tym samym prawdziwy przegląd aktualnie popularnych nielegalnych substancji. Mowa tutaj o narkotykach takich jak: kokaina, ecstasy, ale także nowościach, takich jak ketamina.

Dane te pochodzą z czteroletnich obserwacji policyjnych dokonanych na dziesięciu największych festiwalach brytyjskich. - Można je było ujawnić dzięki inicjatywie organizacji pozarządowej Request Initiative, w ramach prawa do wolności informacji - piszą dziennikarze z The Guardian.


Czego możemy się dowiedzieć? Okazuje się, że niektóre globalne tendencje są w odwrocie. Chodzi tutaj przede wszystkim o spadek popularności takich narkotyków jak konopie, kokaina oraz ecstasy. Natomiast piperazyna, narkotyk bardzo bliski ecstasy, doświadczył niezwykłego wzrostu konsumpcji. W samym tylko Glastonbury (Festival Glastonbury) skonfiskowano piperazynę w ilościach o wartości 13 000 funtów (16 000 euro).

W ilości absolutnej jednakże konfiskaty te pozostają ciągle w mniejszych ilościach niż przechwycone „tradycyjne” narkotyki takie jak: konopie, kokaina, ecstasy.

Ketamina to nowa substancja, która również zaczyna zdobywać teren i staje się coraz bardziej popularna. Na festiwalu w Glastonbury policja skonfiskowała towar o wartości 8 277 funtów (10 20 euro).

- Jednakże, biorąc pod uwagę niecodzienny charakter badania, do rezultatów tych należy podchodzić ostrożnie i nie można wyciągać zbyt pochopnych wniosków na temat konsumpcji narkotyków - pisze The Guardian. W rzeczywistości, magazyn ten podkreśla istnienie wielu zmiennych, takich jak pogoda albo inne pilniejsze w danym momencie obowiązki policyjne, które mogły wpłynąć na te informacje.

Komentarze do: Duże ilości narkotyków na festiwalach muzycznych w Zjednoczonym Królestwie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz