Szukaj

Zapobiec uzależnieniom u młodych

Podziel się
Komentarze0

W Quebeku zaczyna się kampania prewencyjna, mająca zapobiegać problemom narkomanii u młodych ludzi, szczególnie jeśli chodzi o uczniów. Kampania ta ma więc na celu przede wszystkim powstrzymać młodych ludzi przed spożywaniem alkoholu, zażywaniem narkotyków, czy też oddawaniu się grom, które mogą uzależniać.Minister odpowiedzialny za służby społeczne, Dominique Vien, uruchomił całą serię inicjatyw, które mają objąć szczególną opieką uczniów szkoły podstawowej, średniej oraz wyższej.

Po drugie, przekazy uwrażliwające w tym temacie mają mówić, iż jest o wiele więcej ciekawych rzeczy do zrobienia niż tylko picie alkoholu czy zażywanie narkotyków, jak na przykład zaangażowanie się w lokalną ekipę sportową, w sztukę, w akcje społecznościowe.

Jak mówi Dominique Vien, akcje te są dobre, jeżeli chcemy unikać pułapek zastawianych przez narkotyki i alkohol. Z kolei, Guillaume Duteau, uczeń szkoły średniej w Rochebelle, stwierdza, że jest to bardzo chwytliwa kampania. Jest to naprawdę bardzo interesujące i trafia docelowo właśnie do nas. Uważam, że są ludzie, do których to trafi i którzy zobaczą, iż jest wiele rzeczy do robienia, poza piciem i paleniem, mówi uczeń.


Przekaz będzie dodatkowo skoncentrowany na uzależnieniach. Minister Dominique Vien potwierdza, że poprzednie kampanie, z ostatnich lat, okazały się owocne. Odnotowaliśmy spadek konsumpcji narkotyków, alkoholów oraz gier hazardowych, ale nie oznacza to, że możemy spocząć na laurach, mówi minister

Ministerstwo wraz z policją nie przerywają więc pracy i interweniują w  szkołach. Rząd Quebeku zainwestował 1,5 miliona dolarów w tę kampanię, która ma trwać do kwietnia 2012 roku.

Komentarze do: Zapobiec uzależnieniom u młodych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz