Szukaj

Zabójcze bakterie: przyczyny epidemii w dalszym ciągu nieznane

Podziel się
Komentarze0

Przyczyny epidemii krwotocznych biegunek spowodowanych bakterią E. Coli enterokrwotoczną (EHEC) są ciągle tajemnicą. Trop ogórków hiszpańskich, a później trop kiełków pochodzących z pewnej niemieckiej fermy biologicznej, zostały porzucone.W sumie, już 23 osoby są martwe w Europie, a w tym 22 a Nadrenii oraz jedna w Szwecji. A jeden podejrzany przypadek odkryto wlaśnie w Kanadzie.

Co mogło spowodować epidemię, w Niemczech, bakterii E. Coli enterokrwotocznej (EHEC)? Nikt nie zna dzisiaj odpowiedzi na to pytanie. Badacze przyznają, iż mają problemy po przebadaniu tropów ogórków hiszpańskich oraz kiełków pochodzących z pewnej organicznej hodowli niemieckiej. 

Ani jeden ani drugi trop nie wydaje się w końcu być przyczyną tych zakażeń. Jeśli chodzi o kiełki, oskarżone w ostatni week-end, minister rolnictwa z landu Dolna Saksonia stwierdził, że na 40 przetestowanych próbek, 23 okazało się negatywnych, a pozostałych 17 jest w dalszym ciągu badane.


Aż do dziś, 23 osoby zmarły z powodu bakterii EHEC, a ponad 2 200 zostało zarażonych przez tę śmiercionośną bakterię bardzo rzadkiego typu w Europie, przede wszystkim w Niemczech, ale również we Francji, w Austrii, w Danii, w Hiszpanii, w Finlandii, w Luksemburgu, w Norwegii, w Holandii, w Polsce, w Republice Czeskiej, w Zjednoczonym Królestwie oraz w Szwecji.

Rekompensaty finansowe dla rolników europejskich

W obliczu kryzysu zaufania konsumentów, którzy przestali kupować ogórki, sałatki, kiełki, pomidory, rolnicy zostali bardzo ciężko ugodzeni, a teraz są mocno rozgniewani. Tak jest przede wszystkim w przypadku producentów w okolicach Nantes we Francji. Wielu z nich zniszczyło dziesięć ton niesprzedanych ogórków, w okręgu Loire-Atlantique, donosi Telegramme.

W sumie, producenci francuscy warzyw i owoców mieli stracić już 7 000 000 euro, według France Soir. Są to straty jeszcze dalekie od tych doświadczonych przez Hiszpanię, która ocenia je na 225 000 000 euro tygodniowo.

Bruksela więc zaakceptowała wypłacenie rekompensat rolnikom europejskim. Szczegóły powinny być przedyskutowane w czasie nadzwyczajnego spotkania ministrów rolnictwa Unii Europejskiej w Luksemburgu. Europejski fundusz kryzysowy zostanie więc odblokowany.

Komentarze do: Zabójcze bakterie: przyczyny epidemii w dalszym ciągu nieznane

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz