Szukaj

Nowe odkrycia dla pacjentów chorych na serce

Podziel się
Komentarze0

Pacjenci chorujący na serce mają coraz więcej możliwości leczenia. Jednak liczy się to, by wraz z sercem współdziałały także nerki i mózg. Wiadomo, że zdrowie człowieka zależy od współpracy zintegrowanych ze sobą układów narządów. Nic więc dziwnego, że kiedy coś nas boli, zaczynają doskwierać nam inne dolegliwości.

Nowe odkrycia dla pacjentów chorych na serce


Serce to taki organ, dzięki któremu stale odczuwamy pozytywne, jak i negatywne uczucia, ale który przede wszystkim utrzymuje nas przy życiu. Jeśli serce męczy się bądź nie pracuje wydajnie prowadzi to do zawału a nawet do śmierci. Migotanie przedsionków, jak i migotanie komór może także sprawić kłopoty lekarzom i może przyczynić się do nagłej śmierci. 

W dzisiejszych czasach stosowane są specjalne implanty, które pomagają zwłaszcza seniorom w normalnym funkcjonowaniu. Do takich implantów zalicza się implanty naczyń krwionośnych.

Serce i diabetycy

Niedawno odkryto, że diabetycy, którzy mieli robioną operację założenia bajpasa, żyją dłużej niż Ci, u których założono implant naczynia. Diabetycy, u których wykonano operację założenia bajpasa, umierają rzadziej niż pacjenci z implantem.

Oczywistym jest, że dycyzja o diagnozie pacjenta, musi być podjęta jak najprędzej, ponieważ to może uratować mu życie. Dlatego też ludzie, pracujący w laboratorium muszą szybko i precyzyjnie wykonywać wszelkie badania.

Wąskość w sercu


Jeśli pacjent cierpi na wąskość w sercu kardiolog musi stwierdzić w jaki sposób może zmniejszyć ilość lekarstw koniecznych do przyjmowania. Istnieje kilka możliwości, oto niektóre z nich: można zastosować nową metodę neurostymulacji poprzez wszczepienie inicjatora bólu -  pozwoli to złagodzić ból pacjenta.


Operacje filigranowe

Takie operacje chirurdzy wykonują coraz częściej np. przy rozdzielaniu mostka. Wielkim osiągnięciem jest to, że przy operacjach zakładania bajpasa chirurdzy nie muszą już dotykać aorty.

Serce i mózg


Neurolodzy podkreślają: kto jest rozsądny, może właściwie myśleć. Wskazują oni na to, iż można złagodzić krwioobieg bez ingerowania w działalność mózgu. W ten sposób zostaje wywołana demencja - poprzez zaburzenia w ukrwieniu mózgu, które dotyka także inne części ciała pacjenta, także naczynia krwionośne. Jeśli naczynia, które zaopatrują mózg w tlen są zwężone dochodzi do zaburzeń w myśleniu.

Serce i anemia

O powiązaniu serca z anemią donoszą lekarze z Dusseldorfu. Im więcej hemoglobiny tym większa śmiertelność. Przy tej okazji lekarze donoszą o przyczynach anemii. Pacjentom pobiera się za dużo krwi w klinikach. 95% z tego jest przerabiana w laboratorium. Według specjalistów lekarze powinni to sobie gruntownie przemyśleć, czy krew do operacji powinna być pobierana z laboratorium, ponieważ niektóre zbiorniki krwi obfitują w brak żelaza, więc jeśli zostaną użyte do transfuzji bądź innej operacji istnieje spore prawdopodobieństwo, że osoba ta będzie cierpiała na anemię.

Wiele dolegliwości serca na raz

Oczywistym jest, że nie da się wykorzystać najnowszych technologii na wszystkich pacjentach. Nie wiadomo, jak leczeni są pacjenci, którzy jednocześnie cierpią na kilka schorzeń związanych z sercem. Najnowsze technologie w tym kierunku są jeszcze w fazie eksperymentu.

Serce i nerki

Specjaliści donoszą, że jest spory związek pomiędzy funkcjonowaniem serca i nerek.  Chore nerki wpływają niekorzystnie na zdrowie i ogólne samopoczucie człowieka. Wiele chorób nerek (np. kamica moczowa, nefropatia, kłębuszkowe zapalenie nerek, czy niewydolność nerek mogą oddziaływać na serce. Naukowcy wskazują także jednocześnie na to, iż zaburzenie funkcji nerek jest związane z przeprowadzaniem badania tomografem. Jeśli jednak pacjent był odwodniony i cierpi na bóle w nerkach należy zwalczyć mniejsze zło większym. W takich sytuacjach badanie tomografem może być pomocne.

Autor:

Ewelina Biela

Komentarze do: Nowe odkrycia dla pacjentów chorych na serce

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz