Szukaj

Domowe sposoby na arytmię

Podziel się
Komentarze0

Arytmia czyli zaburzenie pracy serca. Zaburzenie to polega na zwalnianiu, przyspieszaniu bądź nieregularności rytmu serca. Choroba ta może być niegroźnym schorzeniem lub przeciwnie -  w najcięższych przypadkach może prowadzić do przedwczesnej śmierci.

Domowe sposoby na arytmię

Po rozpoznaniu choroby ważna jest całkowita zmiana naszego stylu życia. Co zatem należy robić, a  czego się wystrzegać?

  • Prawidłowo się odżywiaj
Jedz warzywa i owoce, które chronią serce, a witaminy w nich zawarte blokują przemianę złego cholesterolu w szkodliwą dla tętnic formę. Warto także spożywać ryby, które zawierają kwasy omega – 3 oraz koenzym Q10, który utrzymuje nasze tętnicę w dobrym stanie.

  • Dbaj o utrzymanie odpowiedniej wagi
Nadwaga jest jedną z głównych przyczyn chorób serca,  w tym arytmii. Kontroluj więc swoje posiłki. Ważne jest też, żeby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość błonnika, który hamuje nadmierny apetyt oraz utrzymuje cholesterol na prawidłowym poziomie.


  • Unikaj węglowodanów
Biały cukier oraz wszystkie produkty, które go zawierają sprzyjają arytmii oraz innym chorobom serca. Gwałtownie podnoszą one poziom cukru we krwi - dlatego najlepiej, jeżeli w ogóle zrezygnujesz ze słodyczy.

  • Zaprzestań palenia
Jak wiadomo dym papierosowy toksycznie wpływa na układ naczyniowy. Dodatkowo, substancje utleniające, które z niego pochodzą, promują proces oksydacji złego cholesterolu. Papierosy należy więc całkowicie wyeliminować. Dotyczy to również sytuacji, gdy palą nasi domownicy czy osoby z najbliższego otoczenia. Koniecznie opuszczajmy zadymione pomieszczenia!

Oczywiście przy występowaniu arytmii tak, jak w przypadku każdej choroby serca, niezbędna jest wizyta u kardiologa. Dzięki niej będziemy mieć pewność, że dobrze postępujemy - a w razie takiej potrzeby lekarz podejmie odpowiednie kroki w leczeniu tego schorzenia.

Komentarze do: Domowe sposoby na arytmię

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz