Szukaj

Władze zdrowia publicznego odnotowują coraz więcej przypadków grypy oraz zatruć pokarmowych

Podziel się
Komentarze0

W Kanadzie, najwidoczniej, okres świąteczny to nie tylko wymiana dobrych życzeń, ponieważ władze zdrowia publicznego odnotowują wzrost liczby przypadków grypy oraz zatrucia pokarmowego. Serwisy opieki zdrowotnej stwierdziły wzrost liczby konsultacji medycznych związanych z tymi dwoma infekcjami.Wydaje się, że serwisy opieki zdrowotnej w wielkich centrach miejskich są bardziej tym dotknięte. Regiony Montrealu, Laval, Laurentides, Lanaudière oraz Montérégie wydają się cierpieć szczególnie z tego powodu.

Aby uniknąć przeładowania, lekarze oraz pracownicy służb zdrowia cały czas przypominają o środkach prewencji, takich jak higiena ogólna, a w szczególności - częste mycie rąk. Ta czynność, która jest tak prosta w swojej istocie, może jednak pozwolić na ograniczenie rozprzestrzeniania się tych wirusów, które są tak aktywne w tym momencie.


Aktywność grypy, aktualnie bardzo wysoka, ma trwać jeszcze około 8 tygodni. Jeśli natomiast chodzi o zatrucia pokarmowe, także natury wirusowej, prewencja jest niezbędna, ponieważ zarazek, który ją wywołuje, jest bardzo zaraźliwy.

Osoby najbardziej podatne na infekcję mogą bardzo ucierpieć z tego powodu, włączając w to nawet odowodnienie. Pierwsze objawy takiego zatrucia to skurcze brzucha, mdłości, wymioty oraz biegunka.

Komentarze do: Władze zdrowia publicznego odnotowują coraz więcej przypadków grypy oraz zatruć pokarmowych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz