Szukaj

USA: leki na cukrzycę głównie dla pracujących

Podziel się
Komentarze0

Najnowsze badania wykazały, że osoby cierpiące na cukrzycę lub mające skłonności do cukrzycy powinny mieć stałą pracę i chodzi tutaj nie tylko o kwestię ubezpieczeń. Okazuje się, że bezrobotni nie zawsze mogą sobie pozwolić na leki, gdyż są drogie, dlatego stać na nie głównie pracujących. Badania wykazały również, że osoby w wieku produkcyjnym z cukrzycą są bardziej narażone na bezrobocie, utratę pracy niż osoby bez cukrzycy.Brak jednoznacznych związków przyczynowo-skutkowych między ubezpieczeniem zdrowotnym a słabym wykorzystywaniem leków i dystrybucją, zaskoczył Rajesha Balkrishnana z Uniwersytetu Michigan, głównego autora badań.

- Lepsze wykorzystywanie leków to coś więcej niż tylko aspekt posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. Wiąże się to z większymi problemami takimi jak okresowe bezrobocie, czy problemy finansowe – twierdzi Balkrishnan. Jego zdaniem zdrowy, aktywny tryb życia i lepsza dostępność leków dla osób chorych na cukrzycę jest bardzo ważna.


Główne czynniki odpowiedzialne za niedostępność leków dla wielu Amerykanów to brak środków finansowych, bezrobocie i brak dostępu do opieki zdrowotnej.

Bezrobotni ze względu na kwestię ubezpieczenia mają utrudniony dostęp do leków.

Naukowcy przyjrzeli się cukrzycy ponieważ jest to jedna z najczęściej występujących chorób przewlekłych wśród dorosłych mieszkańców USA.

Cukrzyca znajduje się na siódmym miejscu na świecie wśród głównych przyczyn śmierci oraz na ósmym miejscu wśród chorób najdroższych do leczenia. Całkowite koszty leczenia cukrzycy w 2007 r. zostały oszacowane na 174 miliardy dolarów.

Wyniki badań mają pojawić się w internetowym czasopiśmie Health Outcomes Research in Medicine.


Komentarze do: USA: leki na cukrzycę głównie dla pracujących

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz