Szukaj

Targii Rehabilitacja - bądź sprawny!

Podziel się
Komentarze0

Na początku października Łódź stanie się polską stolicą branży rehabilitacyjnej. Po raz 19 odbędą się największe w Polsce Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego. Swoją ofertę zaprezentuje 226 wystawców. Będą to najnowsze, innowacyjne rozwiązania służące diagnostyce, rehabilitacji i terapii ułatwiające życie nie tylko osobom niepełnosprawnym.Jednym z gości targów będzie Jarosław Duda, pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, który będzie mówił o polityce społecznej rządu wobec osób niepełnosprawnych.

Targi są znakomitą okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami branży rehabilitacyjnej. Wystawcy zaprezentują  sprzęt i akcesoria ułatwiające codzienne życie, nowoczesne wyposażenie szpitali i sanatoriów, sprzęt przeznaczony dla osób obłożnie chorych oraz  najnowszy sprzęt ratujący życie wykorzystujący innowacyjne technologie. Do Łodzi przyjadą lekarze, fizjoterapeuci, rehabilitanci, a także przedstawiciele fundacji i stowarzyszeń, którzy na co dzień pomagają niepełnosprawnym. Podczas targów będzie można m.in. wykonać bezpłatne, komputerowe badania wad postawy, poznać efektywne metody terapii autyzmu czy przejść szkolenia z podologii- raczkującej w Polsce dziedziny leczenia stóp i stawów skokowo - goleniowych.

Po raz pierwszy będzie można dowiedzieć się jak joga oczu wpływa na poprawę widzenia. Pod okiem wybitnego nauczyciela jogi zwiedzający będą ćwiczyć na matach asany. Trenerzy jogi, tai chi oraz instruktorzy z TB Polska będą mówić o zaletach ćwiczeń w rehabilitacji i profilaktyce zdrowotnej. Targi są też znakomitą okazją do sprawdzenia swojego stanu zdrowia, wystawcy oferują możliwość badań m.in. koordynacji wzrokowo-ruchowej, postawy ciała i stóp.


W stoisku firmy Koordynacja - ubiegłorocznego laureata konkursu „O Złoty Medal Targów Rehabilitacja ”, odbędzie się turniej pt. „Gra komputerowa lekarstwem na… - rehabilitacja w dobie XXI w”. Każdy uczestnik, balansując na specjalistycznej platformie, będzie miał możliwość sterowania grą. Okazuje się, że dzięki niej zabawa staje się skuteczną formą terapii zwłaszcza dla osób z zaburzeniami równowagi.

Ponadto na specjalnie przygotowanej powierzchni Targowego Centrum Terapii i Aktywizacji Zawodowej zwiedzający wspólnie z podopiecznymi warsztatów terapii zajęciowej będą mogli czynnie uczestniczyć w proponowanych formach zajęć, poznając swoje możliwości pod okiem instruktorów. Na odwiedzających czekać będą również przedstawiciele m.in. Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Polskiego Związku Głuchych, Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.

W sobotę (8.10) między 11:00 a 14:00, na scenie w Hali Sportowej MOSiR, pojawią się niepełnosprawni artyści. Członkowie Stowarzyszenia „Tam-Ton” z opiekunem artystyczny Panią Sylwią Maszewską oraz Stowarzyszenia „Studio Integracji”  pod kierownictwem Pana Krzysztofa Cwynara. Zespoły zaprezentują piosenki z największych musicali.

Targi odbywają się w dniach 6 - 8 października w Łodzi na terenach targowych przy ul. ks. Skorupki i ul. Stefanowskiego.
Dla zwiedzających targi są otwarte w czwartek i piątek w godz. 10 - 17 zaś w sobotę (8 października) w godz. 10 - 15.
Uwaga! Dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów wstęp na targi jest bezpłatny.

Komentarze do: Targii Rehabilitacja - bądź sprawny!

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz