Szukaj

Szczepionka przeciwko AIDS: obiecujące wyniki InnaVirVax

Podziel się
Komentarze0

Mimo że jest jeszcze daleko do ukończenia badań, naukowcy w walce z AIDS dali spory krok naprzód. Francuska firma InnaVirVax zaprezentowała pierwsze wyniki dla szczepionki zwalczającej postęp HIV. InnaVirVax z siedzibą w Evry prawdopodobnie przyczyni się do powstania terapeutycznej szczepionki przeciwko AIDS.Wiemy, że niemożliwe jest całkowite wyleczenie z HIV, natomiast możemy mieć nadzieję, że naukowcom przynajmniej uda się zatrzymać postęp choroby, chroniąc system immunologiczny pacjenta.

Zadaniem szczepionki o nazwie VAC-3S jest "ukrycie" limfocytów TCD4 w taki sposób, aby nie były one rozpoznawalne przez wirusa HIV, a tym samym chroniły naturalny układ obronny osoby zakażonej.

Środek ten będzie uzupełnieniem obecnych metod leczenia.


Najnowsze wyniki z pierwszej fazy testów tej szczepionki, opublikowane w piątek, 30 listopada, są obiecujące.

"Ostateczne wyniki tych badań zostaną przedstawione w przyszłości podczas międzynarodowego kongresu medycznego", zapowiada przedstawiciel firmy InnaVirVax w komunikacie prasowym.

Jeszcze nieznana jest konkretna data konferencji, wiadomo jednak, że VAC-3S będzie testowana począwszy od nowego roku przez następne 5 lat.

Odkrycie tej nowej leczniczej szczepionki to prawdziwa nadzieja w walce z AIDS. Wziąwszy pod uwagę sprawozdanie roczne na temat AIDS na 2012 rok, sporządzone w ONZ i podkreślające znaczny spadek liczby zgonów z powodu zakażenia wirusem HIV, walka z chorobą nadal trwa.

Ochrona organizmu i poddawanie się testom to stale niezbędne działania.

Komentarze do: Szczepionka przeciwko AIDS: obiecujące wyniki InnaVirVax

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz