Szukaj

Szczepionka GMO przeciwko grypie

Podziel się
Komentarze0

Nowa szczepionka przeciwko grypie właśnie została zatwierdzona przez FDA. Jest to pierwszy w historii specyfik, który zawiera genetycznie zmodyfikowane proteiny pochodzące z komórek owadzich. Szczepionka jest znana jak Flublok i oparta jest na technikach rekombinacji DNA oraz bakulowirusie (wirus owadzi), który ma ułatwiać szybszą produkcję szczepionki.Na ulotce Flublok możemy przeczytać, że specyfik jest triwalentny, co oznacza, że zawiera zmodyfikowane proteiny z 3 różnych szczepów wirusowych.

Producent szczepionki, Protein Sciences Corporation wyjaśnia, że jest ona produkowana komórek gąsienicy z gatunku Spodoptera frugiperda (ang. Fall Armyworm).

Komórki te są genetycznie przeprojektowane tak, żeby produkowały ogromne ilości hemagultyniny, czyli wirusowej proteiny pozwalającej wirusowi na prędkie przeniknięcie do ciała.

Zamiast więc stosowania tradycyjnej technologii opartej na jajkach, naukowcy będą teraz mieli możliwość produkowania szczepionek na podstawie wirusowych protein zmodyfikowanych genetycznie.


Pojawia się w związku z tym obawa przed wszelkiego rodzaju skutkami ubocznymi, takimi jak syndrom Guillain-Barre.

Jeżeli syndrom GBS pojawił się w ciągu 6 tygodni po podaniu szczepionki przeciwko grypie, decyzja o podaniu Flublok powinna być podjęta po rozważeniu korzyści i ryzyka, stanowi ulotka.

Inne skutki uboczne obejmują reakcje alergiczne, infekcje oddechowe, zmęczenie, bóle głowy, bóle mięśni, wyciek z nosa.

Dane kliniczne na temat Flublok informują, iż w trakcie prób nad szczepionką 2 pacjentów zmarło, ale PSC utrzymuje, że lek jest bezpieczny oraz w 45% skueczny przeciwko WSZYSTKIM wirusom grypy krążącym w powietrzu, a nie jedynie 1 lub 2.

Serwis Natural News przypomina także, iż FDA w listopadzie 2012 zatwierdziła nową szczepionkę antygrypową, zwaną Flucelvax, która jest produkowana z komórek nerki psa. Producentem jest Novartis, który rezygnuje także z technologii opartej na jajach.

Technologia GMO pozwala na szybszą produkcję szczepionek, co oznacza, że w przypadku pandemii firmy mogą mieć szczepionki gotowe od razu, zanim władze jeszcze ogłoszą alarm.

Natural News
donosi także o dwóch innych szczepionkach GMO, nad którymi trwają właśnie prace w firmie Novavax.

Komentarze do: Szczepionka GMO przeciwko grypie

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz