Szukaj

Sympozjum "Problemy prawne i medyczne zakażeń w zakładach opieki zdrowotnej"

Podziel się
Komentarze0

„Zgodnie z aktualną wiedzą, przeciętnie co dziesiąty pacjent ulega zakażeniu bezpośrednio lub pośrednio związanemu z opieką zdrowotną. Wśród przyczyn są różne czynniki - przede wszystkim ze strony pacjenta (choroba podstawowa i schorzenia towarzyszące), szpitala (personel, organizacja pracy, wyposażenie) oraz zjawisk niezależnych (np. wzrost częstości określonego typu zakażeń w środowisku pozaszpitalnym, lekooporność drobnoustrojów).” - dr n. med. Paweł Grzesiowski, Zakład Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych.Zakażenia są poważnym problemem zarówno dla pacjenta, jak i jego rodziny oraz placówki medycznej. Niezwykle ważna jest więc ocena ryzyka zakażeń, profilaktyka oraz kontrola wewnętrzna w placówce, umożliwiająca ocenę, w jakim zakresie procedury te są stosowane w praktyce.

O wszystkich tych kwestiach będą dyskutowali uczestnicy Sympozjum pt. „Problemy prawne i medyczna zakażeń w zakładach opieki zdrowotnej”, które odbędzie się w Toruniu, w dniach 21-23 września 2009 r. w ramach Toruńskich Dni Opieki Długoterminowej.

Organizatorami Sympozjum są Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. oraz Stowarzyszenie na Rzecz Opieki Długoterminowej i Pomocy Społecznej „Dom Pod Słońcem".

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Torunia - Pana Michała Zaleskiego

Komentarze do: Sympozjum "Problemy prawne i medyczne zakażeń w zakładach opieki zdrowotnej"

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz