Szukaj

Spodziewana długość życia coraz krótsza w Stanach Zjednoczonych

Podziel się
Komentarze0

Nie zdarzyło się tak od dziesiątków lat: spodziewana długość życia obywateli Ameryki spadła w latach 2007 i 2008. I jest to spadek o jeden miesiąc, którego przyczyną może być rosnąca otyłość populacji oraz wpływy kryzysu ekonomicznego, jak podejrzewają badacze amerykańscy.Średnia spodziewana długość życia w Stanach Zjednoczonych w rzeczywistości spadła z 77,9 lat w 2007 roku do 77,8 lat w 2008 roku, wykazuje badanie zrealizowane przez amerykańskie Narodowe Centrum Statystyk Zdrowotnych.

Spodziewana długość życia, zarówno dla mężczyzm, jak i dla kobiet, spadła o jedną dziesiątą roku, czyli o 36,6 dnia, można przeczytać w tym raporcie. Od 1976 roku aż do tej pory praktycznie, spodziewana długość życia Amerykanów generalnie wzrastała, ale w 2008 roku, spodziewana długość życia dla mężczyzn w Stanach Zjednoczonych spadła z 75,4 lat do 75,3 lat, a dla kobiet z 80,4 lat do 80,3 lat.


Jednakże, istnieje jedna dobra nowina, dotycząca mężczyzn czarnych, dla których aż do tej pory spodziewana długość życia była aż o pięć lat krótsza niż spodziewana długość życia dla mężczyzn białych. Ale w 2008 roku, stwierdzono dla czarnych mężczyzn, że spodziewana długość ich życia wzrasta o dwa miesiące – z 70 lat w 2007 do 70,2 lat w 2008 roku.

Tendencja ta zmienia się zresztą w zależności od regionów. Dlatego też, mieszkańcy Hawajów mogą się spodziewać, że będą żyć dłużej niż mieszkańcy Wirginii Zachodniej, jednego ze stanów amerykańskich najbardziej dotkniętych przez otyłość, w którym jest też największy poziom śmiertelności.

Badanie ujawnia w końcu, że wśród piętnastu pierwszych przyczyn śmiertelności, choroby serca, choroby nowotworowe, a także, choroby układu oddechowego oraz dolegliwości serca i układu naczyniowego, są na czele listy. Choroba Alzheimera znajduje się na szóstej pozycji, a siódme miejsce jest zajęte przez cukrzycę.

Komentarze do: Spodziewana długość życia coraz krótsza w Stanach Zjednoczonych

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz