Szukaj

Śmiertelne połączenie depresji z chorobami serca

Podziel się
Komentarze0

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez francuskich naukowców, u ludzi cierpiących na zarówno na depresje jak i choroby serca ryzyko zgonu jest zdecydowanie większe niż w przypadku osób cierpiących na tylko jedną lub żadną z tych dolegliwości.Badanie opublikowane w magazynie Heart skupiało się na śledzeniu zdrowia psychicznego oraz fizycznego 6000 osób w średnim wieku przez okres ponad pięciu lat. U około jednej siódmej z 6000 badanych (14,9%) stwierdzono znaczące objawy depresji. Jednocześnie jedna piąta (20%) z osób z chorobami serca cierpiała na depresję.

W okresie trwania badania zmarło 170 osób. Zawały serca i udary mózgy były przyczyną 47 zgonów.


Wyniki badania wykazały, iż ludzie cierpiący zarówno na choroby serca jak i depresję byli ponad pięć razy bardziej narażeni na zgon niż osoby zdrowe fizycznie i psychicznie.

– Po uwzględnieniu wieku i płci oraz innych istotnych czynników stwierdzono, że połączenie depresji i choroby serca potraja ryzyko zgonu ze wszystkich przyczyn, zaś czterokrotnie zwiększa ryzyko zgonu spowodowanego atakiem serca lub udarem mózgu – powiedział autor badania.

Wyniki badania opublikowano w internetowym wydaniu czasopisma medycznego Heart.

Komentarze do: Śmiertelne połączenie depresji z chorobami serca

Ta treść nie została jeszcze skomentowana.

Dodaj pierwszy komentarz